fbpx

Dopłaty do ubezpieczeń za straty spowodowane wystąpieniem salmonelli. Jakie warunki?

Dopłatę w wys. 70% składki ubezpieczeniowej będą mogli otrzymać hodowcy drobiu, bydła i świń ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą. Wnioski można składać od 24 maja do 21 czerwca 2023 r. 

O dopłatę mogą ubiegać się hodowcy drobiu, bydła i świń, którzy mają zarejestrowaną działalność produkcyjną i ubezpieczyli zwierzęta od zachorowania na salmonellozę. Muszą oni również posiadać prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą chów, a umowa ubezpieczenia powinna obejmować co najmniej: 1000 sztuk rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego; 14 sztuk świń; 4 sztuk bydła. 

Samasz loteria - baner

70 procent dopłaty przysługiwać będzie jedynie tym, którzy posiadają umowy ubezpieczenia z klauzulą, że wypłata odszkodowania nastąpi jedynie w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20%.  

Poza tym okres objęty umową nie powinien rozpoczynać się przed 1 kwietnia 2022 r., a wnioskodawca nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia. 

Wnioski należy składać do biur powiatowych ARiMR. 

źródło: ARiMR 

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.