fbpx
Strona głównaFirmy i produktyDobór odmian zbóż i rzepaku z pomocą ekspertów. Zielone Pola Osadkowski 2023...

Dobór odmian zbóż i rzepaku z pomocą ekspertów. Zielone Pola Osadkowski 2023 [video]

Z końcem maja w Jakubowicach odbyło się spotkanie rozpoczynające cykl spotkań firmy Osadkowski poświęconych przeglądowi kolekcji odmian zbóż i rzepaku – Zielone Pola 2023. W tym roku spotkania odbywają się w 19 lokalizacjach na terenie całego kraju.

W każdej lokalizacji będzie można porozmawiać z ekspertami w zakresie doboru odmian zbóż i rzepaku, ale także proponowanych przez firmę Osadkowski technologii upraw. Do technologii tych należą między innymi technologie oparte na siedmiu niepowtarzających się substancjach oraz technologia biologiczna, której podstawą jest preparat mikrobiologiczny Arcton WG.

Na poletkach w Jakubowicach zaprezentowano całkowity system ochrony i nawożenia zbóż i rzepaku. Poniżej zapraszamy na film z pola demonstracyjnego w Jakubowicach.

Na poletkach w Jakubowicach można było również zapoznać się z różnym odmianami zbóż i rzepaku.

Wśród odmian rzepaku ozimego jakie rekomendują eksperci z firmy Osadkowski znajdą się takie odmiany jak LG Austin F1, Metropol F1, DK Expose F1, czy odmiany Chopin F1, SY Ilona oraz Mars, ale także RGT Pegazzus F1, który charakteryzuje się tolerancją na najważniejsze patotypy kiły kapusty oraz bardzo dobrą odpornością na wyleganie łodygowe.

 

Fot. A. Arabska

W zbożach na uwagę zasługuje pszenica RGT Depot, która w ubiegłym roku był w wielu gospodarstwach numerem jeden pod względem plonowania, czy pszenica Impresja, która charakteryzuje się wysoką zimotrwałość. Ponadto można było zobaczyć poletka z odmianami Avenue, Apostel oraz SY Orofino.

Poniżej przedstawiamy mapkę Zielonych Pól Osadkowski.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]