Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach 7 do 10 maja 2015 r. odbędzie się druga, ogólnopolska akcja promocyjna „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”.

Jej koordynatorem jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Agencją Rynku Rolnego, przy zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce oraz obywateli, realizujących projekty w ramach PROW 2007-2013. Bez nich taka akcja nie byłaby możliwa. Pierwsze Dni Otwarte, które trwały od 1 do 11 maja 2014 r.,  cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Do udziału w akcji zgłosiło się wówczas 970 beneficjentów, którzy przygotowali ponad 1 300 atrakcji dla uczestników odwiedzających projekty.
Aby wziąć udział w tegorocznej akcji, wystarczy „otworzyć” swój projekt dla mieszkańców regionu, przynajmniej na jeden dzień w okresie od 7 do 10 maja 2015 r. Przedsięwzięcia i inwestycje, dofinansowane z Funduszy Europejskich, poprawiają jakość życia nas wszystkich. Ważne jest zatem, aby obywatele, jako beneficjenci Funduszy Europejskich, pokazali te osiągnięcia. Dzięki udziałowi w Dniach Otwartych uzyskają możliwość dodatkowej promocji projektu i staną się uczestnikami ogólnopolskiej akcji, organizowanej pod jednym, wspólnym szyldem.
Po stronie instytucji koordynującej akcję leżeć będzie przeprowadzenie promocji w ogólnopolskich mediach. W spocie poświęconym akcji będziemy zapraszać mieszkańców Polski do udziału w Dniach Otwartych i do odwiedzenia strony internetowej, na której będzie można znaleźć niezbędne informacje o akcji i jej uczestnikach – czytamy na stronie Agencji Rynku Rolnego.

Ponadto, na stronie internetowej znajdą się informacje o każdym projekcie, wraz z opisem atrakcji oferowanych przez beneficjenta, godzinami otwarcia i mapką dojazdu. Akcja będzie miała również spójną identyfikację wizualną: logo oraz gotowe szablony materiałów promocyjnych do wykorzystania podczas Dni Otwartych (np. bannery internetowe, ulotki, plakaty, itp.).  
W przypadku zainteresowania udziałem w akcji, należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy na stronie: www.dniotwarte.eu, która jest już aktywna od końca lutego. Tam znajduje się również kontakt telefoniczny do osoby zajmującej się akcją i udzielającej wszelkich informacji na jej temat.

Organizatorzy zachęcają tych, którzy zechcą zaprezentować kilka swoich projektów, aby rozważyli ich połączenie i organizację jednego wspólnego wydarzenia w ramach akcji Dni Otwartych, prezentującego wszystkie dofinansowane projekty.

K. Madeja/ARR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności