Dla samorządów i lokalnych grup działania

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił pożyczki dla samorządów i lokalnych grup działania. Pożyczki jako finansowanie wyprzedzające pomogą w realizacji projektów z udziałem środków europejskich. Wsparcie to jest udzielane z budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ustaliliśmy, że od 20 lipca  2016 roku samorządy i lokalne grupy działania  mogą składać w oddziałach  BGK wnioski o pożyczkę na wyprzedzające finansowanie w ramach PROW 2014 – 2020 . Dzięki pożyczkom wiele samorządów będzie mogło szybciej rozpocząć realizacje projektów unijnych poprzez prefinansowanie wydatków.

W zależności od kategorii projektu, pożyczki mogą sięgać kwoty 3 mln złotych( działania polegające na budowie lub modernizacji dróg gminnych  lub modernizacji dróg lokalnych ) lub 2 mln zł ( gospodarka wodno – ściekowa). Ważne , aby finansowanie nie przekroczyło 63, 63 procent kosztów kwalifikowanych projektu. W przypadku lokalnych grup działania realizujących projekty grantowe nie może być większa niż 300 tysięcy złotych – informuje BGK.

Pożyczki udzielane jednostkom samorządu terytorialnego  mogą wesprzeć projekty na obszarach wiejskich  polegające  między innymi na budowie i remoncie dróg, sieci wodociągowych  i kanalizacji, targowisk, domów kultury oraz parków.

Źródło: BGK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności