Cyfryzacja polskiej wsi; MRiRW ma w planach e–usługi dla rolników

Z myślą o usprawnieniu komunikacji z rolnikami i załatwianiu wielu istotnych dla nich spraw za pośrednictwem cyfrowych łączy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi planuje we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów stworzenie  e-usług dla rolników i mieszkańców obszarów wiejskich.

Jak się dowiedzieliśmy, celem przedsięwzięcia jest utworzenie na portalu gov.pl tzw. „Strefy dla Rolnika”, która będzie skoncentrowanym źródłem wiedzy i miejscem załatwienia różnych spraw przez rolników. Z jednego miejsca, jednym loginem i hasłem rolnik będzie mógł załatwić swą sprawę urzędową w zakresie rolnictwa. KPRM planuje na stronie gov.pl utworzyć osobną podstronę poświęconą działaniom na rzecz rolnika.

Przygotowana zostanie aplikacja umożliwiająca producentom rolnym składanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Resort rolnictwa Planuje też  dalszą poprawę funkcjonalności aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” w celu ułatwienia składania przez producentów rolnych wniosków o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem suszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności