Co warto wiedzieć o warzywach?

20 listopada 2013 r. na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w budynku nr 32 przy ul. Nowoursynowskiej 159 C, Aula II, odbędzie się prelekcja Wszechnicy Żywieniowej, którą wygłosi dr inż. Ewelina Hallmann z Zakładu Żywności Ekologicznej. Podczas wykładu poświęconego warzywom, omówione zostaną tym razem warzywa kapustne i cebulowe, a także ziemniaki.

Rola warzyw, w zachowaniu ogólnie dobrego stanu zdrowia, w profilaktyce wielu chorób i wspomaganiu ich leczenia, wykazywana jest od bardzo dawna. Powszechnie wiadomo, że warzywa są dobrym źródłem błonnika pokarmowego, niektórych witamin i składników mineralnych. Warto jednak docenić je także jako źródło wielu innych substancji bioaktywnych, o dużym znaczeniu prozdrowotnym.
Również ziemniaki mogą dostarczyć wielu cennych składników odżywczych, np. witaminy C. Mitem jest natomiast powszechnie panujące przekonanie o wyłącznie tuczących właściwościach ziemniaków.
Podczas wykładu zostaną omówione zarówno zagadnienia żywieniowe, jak również mało znane ciekawostki botaniczne i ogrodnicze.
Zapraszamy! 20 listopada (środa)
godzina 17.15
wstęp wolny
Prelekcje transmitowane są on-line, szczegóły na www.wszechnica_zywieniowa.sggw.pl
(mat)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności