Bridgestone na targach Agritechnica 2013

Bridgestone, największy na świecie producent opon i właściciel wiodącej marki Firestone, weźmie udział w tegorocznych targach AGRITECHNICA, które odbędą się w Hanowerze między 10 a 16 listopada.

Nowe opony rolnicze Firestone – lepsze wyniki!
Na dwupiętrowym stoisku o powierzchni 238 m² (hala nr 9, stoisko nr G23), firma Bridgestone przedstawi niektóre ze swoich najlepszych opon rolniczych Firestone wyprodukowanych w Europie.
W ciągu ostatnich dwóch lat, około 75% asortymentu radialnych opon rolniczych Firestone zostało opracowane od nowa. Modele Maxi Traction do kombajnów i Performer do opryskiwaczy – oba prezentowane na targach – to najnowsze osiągnięcia ambitnego programu rozwoju tej kategorii produktów.
Opony rolnicze Firestone są opracowywane z myślą o zapewnieniu europejskim rolnikom istotnych korzyści: niskiego wskaźnika ubijania gleby, doskonałej wydajności i niskiego zużycia paliwa.
Wyższa wydajność upraw dzięki opatentowanej technologii Dual Angle Lug (technologia bieżnika dwukątowego)
Wszystkie produkty Firestone z serii Performer i Maxi Traction wyposażone są w wyjątkową, opatentowaną technologię Dual Angle Lug (bieżnik dwukątowy), która zapewnia wyższą o około 4% przyczepność niż w przypadku opon standardowych1. Ponadto, taki wzór bieżnika doskonale się oczyszcza i przyczynia się do zwiększenia przyczepności, w mniejszym stopniu ugniata glebę.
W niezależnych testach przeprowadzonych w latach 2012 i 2013 w Belgii2 i Niemczech3, w których opony Performer 65 (650/65R42) i Maxi Traction IF (IF710/70R38) porównano z trzema głównymi konkurentami, w tym z markami najlepiej sprzedającymi się w Europie, wykazano, że opony Firestone mają najlepsze osiągi pod względem przyczepności, a przez to są także bardziej skuteczne.
Firestone – rolnictwo ma we krwi
Goście targów będą mieli okazję nie tylko obejrzeć nowe produkty i technologie, ale także zapoznać się z wieloletnią historią firmy Firestone i zrozumieć, jak dzięki imponującej tradycji Firestone została wiodącą na świecie marką opon rolniczych.
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Bridgestone oraz odświeżonej strony opon rolniczych Firestone w Internecie pod adresem: www.firestone.eu/agri, by przekonać się, dlaczego produkty tej marki są stworzone do osiągania lepszych wyników.
 

1 Technologia Dual Angle Lug zapewnia o 4% większą powierzchnię styku w porównaniu do opony standardowej, co przekłada się na wzrost przyczepności o 4%.

2 PCLT (www.pclt.be) to belgijska organizacja skoncentrowana na rozwoju zdolności rolników (poprzez szkolenia itp.). Test przeprowadzono w sierpniu 2012 roku. Opony: przód 540/65R30, tył 650/65 R 42, ciśnienie: 1,3 bara. Pojazd testowy: ciągnik John Deere 6210R, wyposażony w kultywator Steeno PH (z zębami sprężynowymi o szerokości roboczej 5,6 m), obciążony balastem 1500 kg.
Waga i nacisk osi: zespół ciągnika i kultywatora ważył 12 280 kg, rozkład nacisku na oś: 3720 kg na oś przednią i 8560 kg na oś tylną.
3 DLG (www.dlg.org) to Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Rolnego. Test przeprowadzono w kwietniu 2013 r. Opony: przód 600/65 R34 (ciśnienie 1,6 bara), tył IF 710/70 R42 (ciśnienie: 1 bar). Pojazdy testowe: Fendt SC936 Vario (pojazd ciągnący) i Fendt 828 (pojazd hamujący). Nacisk na oś pojazdu ciągnącego: 7040 kg na oś przednią, 7280 kg na oś tylną.
(Anna Arabska, Daniel Alankiewicz, Źródło: Bridgestone)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności