BIATHLON 4D zarejestrowany

Biathlon 4D to najnowszy herbicyd firmy BASF, który właśnie otrzymał rejestrację. Polecany jest do ochrony wszystkich zbóż jarych i ozimych.

Nowy herbicyd zalecany jest do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych. Preparat zwalcza wszystkie główne chwasty dwuliścienne, takie jak przytulia czepna, mak polny, chaber bławatek, rumianki, samosiewy rzepaku, gwiazdnica pospolita, kapustne, przetaczniki, bodziszek drobny czy komosa biała. 
Technologia zawiera dwie wzajemnie uzupełniające się substancje czynne: tritosulfuron oraz florasulam, które z szerokim spektrum działania zapewniają efektywność. Tritosulfuron i florasulam mają krótki okres połowicznego rozpadu w glebie, ulegając szybkiemu rozkładowi. Są więc bezpieczne dla poplonów i upraw następczych, jak rzepak, burak cukrowy, kukurydza i oczywiście wszystkie zboża, niezależnie od sposobów uprawy gleby.
Preparat ma elastyczne terminy aplikacji – aż do fazy w pełni wykształconego liścia flagowego (BBCH 13 do 39). Szeroki zakres temperatur stosowania środka uniezależnia zabiegi od zmiennych warunków pogodowych i niskich temperatur. Wykazuje też dobrą odporność na zmywanie, co pozwala na stosowanie przy zmiennej pogodzie. 
Produkt można swobodnie mieszać z wieloma środkami ochrony roślin.
(EG)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności