fbpx

Autostrada A2 na przejściu w Świecku zostanie całkowicie zablokowana przez rolników

– W imieniu organizatora przesyłam informację, że od 10.03.2024 r. przejście graniczne na autostradzie A2 w Świecku zostanie całkowicie zablokowane na stałe do skutku – zapowiedział w komunikacie Roman Waszczyk, rzecznik protestu na S3.

Zatem, jeżeli zapowiedzi organizatorów pozostaną w mocy, jeszcze tylko do niedzieli można będzie swobodnie przejechać przez granicę. W sprawie zapowiadanej blokady dziś w Urzędzie Miejskim w Słubicach ma się zebrać sztab kryzysowy.

Jak widać, protesty rolników nie gasną, a wręcz przeciwnie; forma protestu w niektórych miejscach wydaje się zaostrzać. Widać także coraz większe tarcia, przede wszystkim na linii Kołodziejczak – Solidarność RI m.in. w kontekście środowego protestu w Warszawie.

– Nikt z Agrounii nie weźmie, a na pewno nie powinien wziąć udziału w proteście i żaden szanujący się polski rolnik nie powinien w takich protestach brać udziału – stwierdził zarzucając upolitycznienie protestu przez PiS i Solidarność RI.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.