fbpx
Strona głównaCenyrynek żywnościAfera olejowa: Główny Inspektorat Weterynarii dotychczas nie stwierdził nieprawidłowości

Afera olejowa: Główny Inspektorat Weterynarii dotychczas nie stwierdził nieprawidłowości

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował wczoraj, że dotychczas Inspekcja Weterynaryjna pobrała 352 próbki pasz w zakładach objętych działaniami CBŚP. Będą one badane pod kątem obecności dioksyn, PCB – polichlorowanych bifenyli, metali ciężkich i pestycydów. Na podstawie dotychczasowych badań nieprawidłowości w składzie pasz nie potwierdzono.

– W ramach Krajowego Planu Urzędowej Kontroli Pasz w bieżącym roku, pobierano do badania próby paszy pełnoporcjowej dla indyków IB4, która zawierała w swoim składzie tłuszcze pochodzące m.in. z zakładu będącego przedmiotem prowadzonego postepowania, do badań w kierunku dioksyn. Uzyskany wynik badania wskazywał na brak przekroczeń w zakresie dioksyn i dioksynopodobnych PCB – poinformował GIW.

Instytucja poinformowała również, że w zeszłym roku przebadano pod kątem ww. toksyn łącznie 36 836 próbek wszelkiego rodzaju mięsa, mleka, jaj i miodu, w których również nie stwierdzono nieprawidłowości.

– Wartym podkreślenia jest, że  ramach badań monitoringowych żywności przeprowadzonych w tym roku do 5 października br. także nie odnotowano wyników niezgodnych w zakresie: kongenerów dioksyn i PCB, pestycydów chloroorganicznych i PCBs, pestycydów fosforoorganicznych i metali toksycznych – Informuje GIW.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.