fbpx

Afera olejowa: Główny Inspektorat Weterynarii dotychczas nie stwierdził nieprawidłowości

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował wczoraj, że dotychczas Inspekcja Weterynaryjna pobrała 352 próbki pasz w zakładach objętych działaniami CBŚP. Będą one badane pod kątem obecności dioksyn, PCB – polichlorowanych bifenyli, metali ciężkich i pestycydów. Na podstawie dotychczasowych badań nieprawidłowości w składzie pasz nie potwierdzono.

– W ramach Krajowego Planu Urzędowej Kontroli Pasz w bieżącym roku, pobierano do badania próby paszy pełnoporcjowej dla indyków IB4, która zawierała w swoim składzie tłuszcze pochodzące m.in. z zakładu będącego przedmiotem prowadzonego postepowania, do badań w kierunku dioksyn. Uzyskany wynik badania wskazywał na brak przekroczeń w zakresie dioksyn i dioksynopodobnych PCB – poinformował GIW.

Samasz loteria - baner

Instytucja poinformowała również, że w zeszłym roku przebadano pod kątem ww. toksyn łącznie 36 836 próbek wszelkiego rodzaju mięsa, mleka, jaj i miodu, w których również nie stwierdzono nieprawidłowości.

– Wartym podkreślenia jest, że  ramach badań monitoringowych żywności przeprowadzonych w tym roku do 5 października br. także nie odnotowano wyników niezgodnych w zakresie: kongenerów dioksyn i PCB, pestycydów chloroorganicznych i PCBs, pestycydów fosforoorganicznych i metali toksycznych – Informuje GIW.

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.