fbpx

365FarmNet Crop View oceni stan upraw za Ciebie [video]

XVIII Konferencja Rolnictwa Precyzyjnego w Kamieniu Śląskim, która odbyła się w dniach 26-28.09.22, była świetną okazją aby przybliżyć zainteresowanym rolnikom możliwości jakie daje 365 FarmNet Crop View.

Crop View to niezwykle proste i intuicyjne narzędzie, które służy do wspomagania pracy rolnictwa precyzyjnego. Choć jest on jednym z wielu modułów dodatkowych w programie do zarządzania gospodarstwem 365FarmNet, warto zwrócić uwagę na jego nowoczesne aspekty.

Samasz loteria - baner

W module tym tworzą się mapy potencjału plonowania oraz mapy aplikacyjne. Umożliwiają one precyzyjny siew i nawożenie, dostosowując je do specyfiki i warunków danego miejsca na polu.

Pozwala to zmniejszyć koszty uprawy i jednocześnie zadbać o środowisko naturalne. Zdjęcia wykonują satelity, znajdujące się kilkaset kilometrów nad ziemią, poruszające się po regularnych orbitach. Satelity posiadają dedykowane dla potrzeb rolnictwa zestawy wieloobiektywowych kamer, rejestrujące bieżący obraz roślin i gleby w różnych zakresach fal świetlnych.

Crop View umożliwia więc precyzyjne monitorowanie wegetacji roślin w czasie niemal rzeczywistym, co umożliwia natychmiastową identyfikację różnic w ich rozwoju. Moduł umożliwia zaplanowanie w sprawny sposób aplikacji nawozów azotowych stosowanych m.in. głównie podczas intensywnej wegetacji roślin. Nawożenie azotowe zbóż, szczególnie pszenicy: w drugiej dawce nawożenia (faza BBCH 30-32), trzeciej (faza BBCH 37-39), a nawet czwartej (na kłos: faza BBCH 51-55), można różnicować, za pomocą tego narzędzia, wewnątrz poszczególnych pól według map satelitarnych.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.