fbpx

33 nowe odmiany kukurydzy zarejestrowane w 2024 roku

Komisja ds. Rejestracji Odmian Kukurydzy COBORU w 2024 roku pozytywnie zaopiniowała wpisanie do krajowego rejestru 33 nowe odmiany kukurydzy.

Bots – odmiana mieszańcowa czteroliniowa (DC), średniowczesna, FAO 250; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Farmsaat Polska sp. z o.o.

Ibarama – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), wczesna, FAO 230; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Lidea Poland sp. z o.o.

Kingstone – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Lidea Poland sp. z o.o.

KWS Adamo – odmiana mieszańcowa trójliniowa (TC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania zarówno na ziarno jak i kiszonkę; zgłaszający: KWS Polska sp. z o.o.

KWS Kolendo – odmiana mieszańcowa trójliniowa (TC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania zarówno na ziarno jak i kiszonkę; zgłaszający: KWS Polska sp. z o.o.

KWS Norento – odmiana mieszańcowa trójliniowa (TC), wczesna, FAO 230; przydatna do użytkowania zarówno na kiszonkę; zgłaszający: KWS Polska sp. z o.o.

KWS Pluvio – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), wczesna, FAO 230; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: KWS Polska sp. z o.o.

KWS Temisto – odmiana mieszańcowa trójliniowa (TC), średniopóźna, FAO 270; przydatna do użytkowania na kiszonkę; zgłaszający: KWS Polska sp. z o.o.

LG31271 – odmiana mieszańcowa trójliniowa (TC), średniopóźna, FAO 260; przydatna do użytkowania na kiszonkę; zgłaszający: Limagrain Polska sp. z o.o.

LG31304 – odmiana mieszańcowa trójliniowa (TC), średniopóźna, FAO 260; przydatna do użytkowania na kiszonkę; zgłaszający: Limagrain Polska sp. z o.o.

LID1244C – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Lidea Poland sp. z o.o.

LID2155C – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 250; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Lidea Poland sp. z o.o.

LID2288C – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Lidea Poland sp. z o.o.

Morendo – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), wczesna, FAO 210; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: KWS Polska sp. z o.o.

P7818 – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), wczesna, FAO 220; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Pioneer Hi-Bred Poland sp. z o.o.

P8660 -odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Pioneer Hi-Bred Poland sp. z o.o.

P9255 – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 250; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Pioneer Hi-Bred Poland sp. z o.o.

P9398 – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniopóźna, FAO 260; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Pioneer Hi-Bred Poland sp. z o.o.

P9639 – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniopóźna, FAO 280; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Pioneer Hi-Bred Poland sp. z o.o.

Ranulo – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), wczesna, FAO 220; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: KWS Polska sp. z o.o.

RGT Cedexx – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: RAGT Semences Polska sp. z o.o.

RGT Deixxel – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania na kiszonkę; zgłaszający: RAGT Semences Polska sp. z o.o.

RGT Lanxx – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania na kiszonkę; zgłaszający: RAGT Semences Polska sp. z o.o.

RGT Veluxxo – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 250; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: RAGT Semences Polska sp. z o.o.

Serafino – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 250; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Saatbau Polska sp. z o.o.

SM Adego – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniopóźna, FAO 260; przydatna do użytkowania na kiszonkę; zgłaszający: „Hodowla Roślin Smolice sp. z o.o. Grupa IHAR”.

SM Fagun – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), wczesna, FAO 230; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: „Hodowla Roślin Smolice sp. z o.o. Grupa IHAR”.

SM Zadra – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 250; przydatna do użytkowania na kiszonkę; zgłaszający: „Hodowla Roślin Smolice sp. z o.o. Grupa IHAR”.

SM Zerka – odmiana mieszańcowa trójliniowa (TC), średniowczesna, FAO 250; przydatna do użytkowania na kiszonkę; zgłaszający: „Hodowla Roślin Smolice sp. z o.o. Grupa IHAR”.

Southstone – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Lidea Poland sp. z o.o.

Spektro – odmiana mieszańcowa trójliniowa (TC), średniowczesna, FAO 240; przydatna do użytkowania na kiszonkę; zgłaszający: Saatbau Polska sp. z o.o.

SY Fanfara -odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), wczesna, FAO 230; przydatna do użytkowania na kiszonkę; zgłaszający: Syngenta Polska sp. z o.o.

Winterstone – odmiana mieszańcowa dwuliniowa (SC), średniopóźna, FAO 260; przydatna do użytkowania na ziarno; zgłaszający: Lidea Poland sp. z o.o.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner