A   A   A

Pomoc Ukrainie

Udostępnij
Każdy, kto czuje potrzebę, może zadeklarować solidarność i wesprzeć naród ukraińskim, którym w ostatnich tygodniach targają burzliwe wydarzenia. Pokojowy protest ludności wobec ogłoszonego przez władzę zawieszenia przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE, zamienił się w wewnętrzną walkę.

Jak informuje nasz ukraiński korespondent, poszkodowani w starciach na kijowskim Majdanie są leczeni w szpitalach polowych, bo ze zwykłych szpitali są porywani przez władzę i przepadają bez wieści. Do lekarzy wolontariuszy, którzy pomagają poszkodowanym w czasie zamieszek – pomimo iż są ubrani w peleryny z czerwonym krzyżem – strzelają snajperzy.

Obecnie najlepszą formą pomocy jest pomoc finansowa, gdyż wsparcie materialne (leki, żywność, ciepłe ubrania), jak dowiedział się nasz korespondent, są zatrzymywane na granicy.

Poniżej podajemy konto bankowe, na które można wpłacać kwoty wsparcia, które zostaną przekazane na pomoc rannym i tym, którzy ucierpieli podczas ostatnich wydarzeń w Kijowie i innych miastach Ukrainy.

 

Fundacja Edukacja dla Demokracji, ul. Nowolipie 9/11, 00-150 Warszawa

18 1240 1037 1111 0010 4591 0813

Tytuł przelewu: Pomoc dla Ukrainy

Liczy się każda złotówka.

 

WRP

html.tpl