fbpx

Zimowa konferencja Syngenta®

Jak co roku, na początku nowego sezonu, firma SYNGENTA® Crop Protection oraz SYNGENTA® Seeds organizuje spotkania dla swoich klientów, które mają na celu przekazanie aktualnych informacji na temat sposobów prowadzenia ochrony roślin. 27 stycznia jedna z takich konferencji odbyła się w Goleniowie, woj. Zachodniopomorskie, a spotkanie prowadził Paweł Kocel z Działu Marketingu firmy.

Główne tematy i zagadnienia poruszane na konferencji dotyczyły możliwości zwiększenia opłacalności uprawy zbóż dzięki zastosowaniu fungicydów z nowej oferty SYNGENTA®, czyli preparatów OLYMPUS®, ARTEA® oraz TILT® TURBO. W uprawie rzepaku firma proponuje takie rozwiązania, jak preparaty TOPREX®, AMISTAR®, COLZOR® TRO, wpływające na zwiększenie plonu rzepaku. Skuteczną regulację zachwaszczenia we wczesnych fazach rozwojowych kukurydzy można uzyskać, dzięki zastosowaniu herbicydów LUMAX® oraz ELUMIS®. Ekonomiczne aspekty maksymalizacji plonu kukurydzy dotyczyły właściwego wyboru mieszańców ziarnowych i kiszonkowych odmian z oferty firmy. Omówiono też założenia i realizację Programu Partnerskiego Agriclub 2011.

Ochrona zbóż
OLYMPUS® 480 SC to środek grzybobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym i systemicznym, do stosowania zapobiegawczego w zwalczaniu chorób grzybowych pszenicy ozimej. Substancje aktywne preparatu to azoksystrobina, związek z grupy strobiluryn – 80 g w 1 litrze środka oraz chlorotalonil, związek z grupy ftalanów) – 400 g w 1 litrze środka. Skutecznie zwalcza septoriozę, DTR oraz rdzę. Może być stosowany samodzielnie w dawce2-2,5 l/ha lub z preparatem ARTEA® w dawce 1,8 l/ha + 0,4 l/ha.
ARTEA® 330 EC to środek o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego oraz wyniszczającego w zwalczaniu chorób grzybowych zbóż jarych i ozimych. Zawartość substancji aktywnych: propikonazol (związek z grupy triazoli) – 250 g w 1 litrze środka, cyprokonazol (związek z grupy triazoli) – 80 g w 1 litrze środka.
TILT® TURBO 575 EC to środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu systemicznym, do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego oraz wyniszczającego w ochronie zbóż ozimych przed chorobami grzybowymi. Zawiera propikonazol , związek z grupy triazoli – 125 g w 1 litrze środka oraz fenpropidynę, związek z grupy morfolin – 450 g w 1 litrze środka.

Uprawa rzepaku
TOPREX® 375 SC to środek przeznaczony do regulacji wzrostu roślin rzepaku ozimego w terminie jesiennym w celu poprawy pokroju roślin i zwiększenia zdolności do przezimowania oraz w okresie wiosennym w celu skr6cenia i wzmocnienia pqd6w roślin rzepaku ozimego (zapobieganie wyleganiu) oraz do jednoczesnej ochrony przed chorobami grzybowymi w obu terminach. Substancje aktywne z grupy triazoli to: difenokonazol – 250 g w 1 litrze środka oraz paklobutrazol – 125 g w 1 litrze środka.
AMISTAR® 250 SC to środek o działaniu wgłębnym i układowym do stosowania głównie zapobiegawczego w zwalczaniu chorób grzybowych zbóż ozimych i jarych, roślin warzywnych oraz roślin ozdobnych. Zawiera 250 g azoksystrobiny (związek z grupy strobiluryn) w 1 litrze środka.
COLZOR® TRO 405 EC to herbicyd w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany doglebowo, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych i niektórych jednoliściennych w rzepaku ozimym. Zawiera: dimetachlor 187,5 g/l (zw. z grupy chloroacetoanilidów), chlomazon 30 g/l (zw. z grupy izoksazolidionów), napropamid 187,5 g/l (zw. z grupy amidów).

Kukurydziane herbicydy
LUMAX® 537,5 SE to preparat w postaci zawiesino-emulsji do rozcieńczania wodą, stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do przedwschodowego i powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych (głównie prosowatych) oraz dwuliściennych w kukurydzy. Substancje aktywne to: Terbutylazyna (związek z grupy triazyn) – 187,5 g w litrze środka, Mezotrion (związek z grupy trójketonów) – 37,5 g w litrze środka oraz S-metolachlor (mieszanina) – 312,5 g w litrze środka.
ELUMIS® 105 OD – jest środkiem chwastobójczym, koncentratem w postaci zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do powschodowego zwalczania perzu właściwego i innych chwastów jednoliściennych oraz chwastów dwuliściennych w uprawie kukurydzy. Zawiera mezotrion (związek z grupy trójketonów) -75 g w litrze środka oraz nikosulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 30 g w 1 litrze środka.

Uczestnicy konferencji dodatkowo mieli także możliwość skorzystania z porad specjalistów w dziedzinie ochrony roślin, uprawy roślin, finansów.

Firma SYNGENTA® powstała z połączenia z połączenia działów agrochemicznych firm Novartis i AstraZeneca w dniu 13 listopada 2000 roku. Choć od powstania firmy minęło zaledwie 10 lat, to jej historia sięga 250 lat wstecz. Dzisiaj SYNGENTA® to światowy lider w branży rolnej, jest największym dostawcą środków ochrony roślin oraz trzecią co do wielkości firmą nasienną. Spółka notowana jest na giełdach w Zurichu (SYNN) i w Nowym Jorku (SYT). Zatrudnia około 25 000 pracowników w ponad 90 krajach.
Dział ochrony roślin – Crop Protection to największy dział SYNGENTA® specjalizujący się w ochronie roślin. W swojej ofercie posiada bardzo szeroką paletę produktów, co sprawia, że zajmuje kluczową pozycję na światowym rynku. SYNGENTA® koncentruje się na głównych roślinach uprawnych – w szczególności kukurydzy, zbożach, soi oraz owocach i warzywach. Jej technologie obecne są także w innych uprawach np. rzepaku, buraka cukrowego, ryżu i bawełny oraz wykorzystywane na terenach zielonych i w uprawie roślin ozdobnych. SYNGENTA® oferuje swoje rozwiązania do ochrony roślin przed chwastami, chorobami, szkodnikami, do ochrony nasion oraz posiada linię produktów specjalistycznych.
Dział nasienny – SYNGENTA® oferuje nasiona i rośliny, przy powstaniu których wykorzystuje się najnowszą wiedzę z zakresu genetyki i hodowli. Oferta w tym zakresie dzieli się na: uprawy polowe (np. zboża, kukurydza, rzepak, burak cukrowy) i uprawy ogrodnicze (warzywa gruntowe i szklarniowe oraz kwiaty). W roku 2009 SYNGENTA® wprowadziła około 600 nowych odmian i produktów hybrydowych.

Zapraszamy do obejrzenia 3 filmów z konferencji firmy SYNGENTA® w Goleniowie, 27 stycznia 2011 r.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.