Zetor Crystal z sześcioma cylindrami

Zetor, czeski producent sprzętu rolniczego zaprezentował nowy model ciągnika z sześciocylindrowym silnikiem.

Tradycyjny czeski producent sprzętu rolniczego, firma Zetor Trakotrs a.s., rozszerza swoją gamę traktorów o nowy model o nazwie Crystal. Ciągnik ten to po długim czasie pierwszy traktor z portfolio marki, który posiada sześciocylindrowy silnik o mocy 144 i 163 KM. Nowy model wyróżnia się dodatkowo prostą obsługą i niskimi kosztami utrzymania oraz eksploatacji. Znakiem rozpoznawczym w zakresie designu nowego modelu będą czerwone koła, które firma planuje stopniowo wdrażać do wszystkich swych produktów.

Naszym celem jest nieustanna poprawa użyteczności ciągników, czego najlepszym przykładem jest nowy Zetor Crystal. Ciągniki serii Crystal są w chwili obecnej najbardziej wydajnymi maszynami z oferty naszej marki. Zgodnie z wolą naszych klientów są one wyposażone w sześciocylindrowy silnik. Ich głównymi cechami są siła, odporność i wydajność, co z pewnością docenią głównie właściciele wielkich gospodarstw rolnych – komentuje David Kollhammer, dyrektor działu technicznego Zetor Tractors a. s.

Sześciocylindrowy silnik wyprodukowany przez Deutz AG jest wyposażony w 24-zaworową głowicę oraz wtrysk Common Rail. Solidny blok silnika tworzy zwartą część konstrukcji nośnej ciągnika, która jest w stanie wytrzymać wysokie obciążenia generowane przez zagregowane z ciągnikiem maszyny. Stała moc silnika w dużym zakresie obrotów zwiększa wydajność pracy i przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa.

Do kolejnych nowości technicznych modelu Crystal należy zaliczyć zwiększony rozstaw osi, który wynosi teraz 2 840 mm i przyczynia się do lepszej stabilności ciągnika.

Łatwość obsługi zapewnia skrzynia biegów z zakresem 30 biegów do przodu i 30 biegów wstecznych, która jest obsługiwana przy pomocy trójstopniowego wzmacniacza momentu obrotowego (PowerShift), rewersora hydraulicznego (PowerShuttle) oraz przycisku sprzęgła umieszczonego na dźwigni zmiany biegów (PowerClutch). System zawieszenia osi przedniej składa się z dwóch niezależnie zawieszonych półosi zapewniających bardziej komfortową jazdę z niższym poziomem drgań.

Dzięki standardowemu 4-zakresowemu tylnemu WOM można go wykorzystać do całego zakresu prac polowych od pracy z małym obciążeniem po maksymalne obciążenia.

Nowoczesna elektrohydraulika Crystala jest wyposażona w system Hitchtronic. Chodzi tu o system automatycznej regulacji tylnego  trzypunktowego zawieszenia. Przy jego użyciu nie trzeba ustawiać i regulować TUZ, wystarczy zadać żądaną głębokość orki i system sam dobierze odpowiednie parametry.

Pierwsi klienci będą mogli zakupić ciągnik Zetor Crystal już w miesiącach letnich.

Renata Struzik, źródło: Zetor

1 KOMENTARZ

  1. poczytałem kilka opinii rolników pracujących Zetorami i muszę przyznać że Czesi robili i robią wspaniałe trwałe i ekonomiczne ciągniki ,ilość przepracowanych moto godzin wprawia w zachwyt a bezawaryjność tylko potwierdza jakość i rzetelność wykonania -duży szacunek i brawa dla producenta. Czesi bardzo sprawnie wykorzystali szansę transformacji ,nawiązali kontakty otworzyli gospodarkę nauczyli się czerpać z możliwości jakie dała UE -niestety nasze rządy poprzednie i obecne potrafiły i potrafią tylko niszczyć i opowiadać farmazony i latami biadolić czy się opłaca i ile z tego wezmą wstyd- Czesi inwestowali w rozwój ,technologię uczyli się od większych doświadczonych technologicznie koncernów i wygrali i nie ma co im zazdrościć tylko podziwiać i gratulować ,Brawo .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności