fbpx
Strona głównaWiadomościZabił króliki, teraz pójdzie do więzienia

Zabił króliki, teraz pójdzie do więzienia

Zarzut zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem już niebawem usłyszy 42-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Śledczy ustalili, że mężczyzna zabił domowe króliki. Ustawa o ochronie zwierząt za takie przestępstwo przewiduje karę do 5 lat więzienia. Mężczyzna był także poszukiwany za inne przestępstwa, za które spędzi najbliższe 21 miesięcy w więzieniu.

Jak informuje na swojej stronie pomorska policja, do zdarzenia doszło 17 stycznia br. w godzinach przedpołudniowych. Wtedy dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał informację od właścicielki królików, że były partner przyszedł ją odwiedzić i w trakcie wizyty zabił jej króliki.

Na miejsce został skierowany patrol. Pod wskazanym adresem policjanci ustalili, że chwilę wcześniej, 42-letni mężczyzna zabił króliki gołymi rękoma, a następnie uciekł z mieszkania pokrzywdzonej. Mężczyzna po kilku godzinach został zatrzymany przez policjantów kryminalnych. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Ponadto sprawca był poszukiwany z uwagi na konieczność odbycia kary 21 miesięcy pozbawienia wolności za stosowanie przemocy oraz inne przestępstwa.

Podczas przesłuchania 42-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia. Najbliższe 21 miesięcy spędzi w więzieniu, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

2 KOMENTARZE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.