fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościWięcej funkcji w przednich zbiornikach od Lemkena

Więcej funkcji w przednich zbiornikach od Lemkena

Niemiecka firma Lemken wprowadza do swoich przednich zbiorników Sprayhub nowe funkcjonalności, które pozwolą na jeszcze szersze ich wykorzystanie w pracach rolniczych, a które pozwolą m.in. na dezaktywację pojedynczych rzędów i płynne nawożenie pod korzeń.

Przedni zbiornik Lemken SprayHub będzie mógł być od teraz używany z jednostką do opryskiwania SprayKit i montowanym z tyłu pilnikiem wyposażonym w możliwość oprysku rzędowego podczas opielania.

Według zapewnień producenta połączenie obu narzędzi może pomóc zmniejszyć obciążenie rolników nawet o 60 proc. ze względu na możliwość szerszego stosowania jednego narzędzia.

Lemkenowskie jednostki SprayHub i SprayKit na nadchodzący zostały wyposażone w nowe funkcje, takie jak elektryczna dezaktywacja pojedynczych rzędów przez Isobus, która umożliwia automatyczne sterowanie sekcjami za pomocą GPS. Dodatkowo dostępna jest również wersja SprayKit do nawożenia pod korzeń z siewnikiem punktowym Azurit.

Przedni zbiornik SprayHub jest wyposażony we własne sterowanie, mieszadło i system czyszczenia. Jest sterowany przez Isobus i może być obsługiwany za pomocą oprogramowania iQblue spray. SprayHub ma zbiornik o pojemności 1100 lub 1500 litrów i jest wyposażony w zbiornik czystej wody, zbiornik do mycia rąk i filtr do napełniania. Dostępna jest dodatkowa dysza indukcyjna, która pomaga rozbijać materiały stałe.

W zależności od modelu, SprayHub może być używany do oprysków rzędowych na maksymalnie 28 rzędach za pomocą pielników EC-Weeder. Możliwe jest tutaj zastosowanie dwóch dysz na rząd, dzięki czemu herbicyd można opryskiwać z boku i pod liśćmi upraw. Innym obszarem zastosowania jest nawożenie płynne w bezpośrednim sąsiedztwie upraw. Zestaw SprayKit do siewników punktowych Lemken Azurit z maksymalnie ośmioma rzędami może być używany do nawożenia pod korzeń z redlicą dwutarczową.

Przedni zbiornik SprayHub można elastycznie łączyć z szeroką gamą różnych maszyn. Zestaw SprayKit jak informuje producent można dostosować do dowolnego konkretnego zastosowania.

Źródło: Lemken

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.