fbpx

Warszawo, nakarmimy cię! Protest rolników 27.02.2024 [video]

Rolnicy, którzy zgromadzili się na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki wyruszyli już na ulicę Wiejską przed gmach Sejmu RP. Następnie przemaszerują przed siedzibę Prezesa Rady Ministrów w sprawie postulatów, z jakimi przybyli do Warszawy.

Uczestnicy protestu przypominają, że w Warszawie pojawili się z trzema głównymi postulatami do rządzących. Pierwszym z nich jest odejście od zapisów Zielonego Ładu, drugie to uszczelnienie polskich granic przed niekontrolowanym napływem produktów rolno-spożywczych z krajów pozaunijnych i wreszcie trzecim jest ochrona hodowli zwierząt w Polsce, gdyż wpisuje się ona w cały łańcuch produkcyjny i bez niej nie będzie także innych gałęzi naszego rolnictwa.

– Daliśmy radę obalić „Piątkę Kaczyńskiego”, damy radę obalić Zielony Ład- mówił Wiesław Gryn ze stowarzyszenia Oszukana Wieś. Dodając jednocześnie, że jeszcze 2 lata temu wszystko było we względnym porządku, tj. rolnicy mogli godziwie sprzedawać, a konsumenci kupować dobre jakościowo produkty w akceptowalnych cenach. Dziś niestety wygląda to zupełnie inaczej i trzeba uporządkować rynki.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner