fbpx
Strona głównaWiadomościMinister Puda zostaje

Minister Puda zostaje

Nie powiodły się plany odwołania ministra rolnictwa Grzegorza Pudy. Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra.

Wniosek o odwołanie Grzegorza Pudy złożyło w sierpniu PSL, podpisali się pod nim także posłowie Lewicy. Uzasadniając wniosek poseł PSL Stefan Krajewski mówił w czwartek wieczorem w Sejmie, że Puda nie uczestniczy w posiedzeniach sejmowej komisji rolnictwa, nie zabiera głosu na sali sejmowej, ani nie zaprezentował nowych propozycji, projektów ustaw z myślą o rolnikach. Podkreślił ponadto, że Puda był sprawozdawcą tzw. piątki Kaczyńskiego, czyli propozycji, które wywołały ogromny sprzeciw rolników. Poseł PSL zarzucał Pudzie niekompetencję i ignorowanie problemów rolnictwa.

Rober Telus, poseł PiS, odpierał zarzuty pod adresem Pudy i wskazywał, że w nowej perspektywie unijnej będzie na polskie rolnictwo 34,5 mld euro, a to – jak mówił – więcej niż wynegocjowała opozycja za czasów swoich rządów. Zarzucił także PSL i opozycji, że oszukiwali i okradali przez 15 lat polskiego rolnika. Telus podkreślił, że rząd przeznacza 1,2 mld na przetwórstwo i odbudowuje je po poprzednikach.

Poseł PiS przekonywał również, że obecny rząd wielokrotnie zwiększył środki na walkę z ASF. Zarzucił też PSL, że za ich czasów wprowadzono embargo na polskie jabłka, a Władysław Kosiniak-Kamysz podniósł wiek emerytalny dla rolników. Telus podkreślił, że rząd PiS odbudowuje inspekcję weterynaryjną oraz, że podniósł o 50 proc. emerytury rolnicze. Dodał, że PiS ocaliło polską ziemię przed wyprzedaniem.

Ostatecznie za odwołaniem ministra głosowało 214 posłów, 233 było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu, co pozwoliło ministrowi Pudzie odetchnąć z ulgą.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.