fbpx

W kujawsko-pomorskim policja użyła gazu wobec protestujących rolników. Wojewoda do dymisji

Na polecenie wojewody kujawsko-pomorskiego Michała Sztybla policja użyła gazu pieprzowego wobec protestujących rolników. NSZZ Solidarność RI domaga się od prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska natychmiastowej dymisji wojewody.

”Pan Wojewoda Michał Sztybel doprowadził (..) do eskalacji sytuacji i do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. To na jego polecenie zostały użyte siły policji, które używały w stosunku do protestujących rolników środków przymusu bezpośredniego z użyciem na protestujących rolników gazu pieprzowego włącznie, a które spowodowały m.in. obrażenia u jednej z osób. To były niewspółmierne środki do zaistniałej sytuacji i manifestacja siły i arogancji wobec legalnie protestującej grupie społecznej” – czytamy na stronie NSZZ RI Solidarność.

– „Dlatego też NSZZ RI „Solidarność” domaga się natychmiastowego odwołania Pana Michała Sztybla ze stanowiska wojewody kujawsko-pomorskiego. Jeżeli tak się nie stanie, dla rolników jasnym będzie, że działania Pan Wojewody, który  przy użyciu urzędniczej prowokacji i zlekceważenia protestujących doprowadził do siłowej pacyfikacji manifestujących rolników, mają poparcie rządu Rzeczypospolitej Polskiej” – napisał w piśmie do Donalda Tuska przewodniczący Związku Tomasz Obszański.

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Bayer - baner
Advertisement

4 KOMENTARZE

 1. Gdyby rolnicy nie zachowywali się jak bydło tj. noe napierali na drzwi wejściowe to nikt by środków przymusu bezpośredniego nie użył. Druga sprawa sami używają poskramiacza jak zwierzę nie słucha 😅.

  Pewien radny z Bydgoszczy eskalację sam zrobił przed urzędem Wojewódzkim pytanie po co? Normalnie powinni go posypać brokatem, żeby był bardziej błyskotliwy.

  Wojewoda wysłuchał postulatów rolników i nie było w tym nic dziwnego bo mają rację ale niestety przepisy europosła ds. rolnictwa zostały podpisane wcześniej i to z partii która 8 lat rządziła.

  • Chętnie przyjmę naukę od specjalisty, ale zauważył pan chyba, że cały tekst, prócz leadu, jest cytatem z oświadczenia przewodniczącego Obszańskiego?
   Pozdrawiam,
   autor.

 2. A ja mam pytanie,dlaczego rolnicy nie domagali się dymisji rządzących w latach 2015-2023 jak ich pałowali i gazowali,dlaczego godzili się na pałowanie kobiet i poniżanie ludzi?

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.