Uwaga, rolnicy ekologiczni!

Rolnictwo ekologiczne

Według unijnych rozporządzeń, rolnicy ekologiczni w rejestrach dokumentujących prowadzoną produkcję, mają zamieścić określone informacje. Nieważne, na jakim formularzu – obowiązujący wzór dokumentu nie istnieje!

W związku z tym, że zasady, dotyczące prowadzenia przez rolników ekologicznych rejestrów, dokumentujących prowadzoną produkcję, nie są dla producentów zbyt jasne, ministerstwo rolnictwa postanowiło je doprecyzować.

Unijne rozporządzenia wprowadzają obowiązek prowadzenia przez ekologicznych rolników szeregu rejestrów, w zależności od prowadzonej produkcji. Są one następnie weryfikowane przez jednostki certyfikujące.
Pytania pojawiły się w momencie, kiedy się okazało, że nie ma określonych instytucji, czy organizacji, które miałyby określić wzór dokumentów, w których powyższe rejestry należy prowadzić. Dlatego też ministerstwo rolnictwa informuje: nie liczy się, na jakim formularzu rejestr będzie prowadzony – ważne są informacje, które będą w nim zawarte. A te są już konkretnie przez rozporządzenia określone.

Renata Struzik, źródło: KRIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności