fbpx
Strona głównaCenyrynek żywnościUkraińskie terminale zbożowe w Unii Europejskiej?

Ukraińskie terminale zbożowe w Unii Europejskiej?

Ukraińskie terminale zbożowe w Unii Europejskiej, w Azji i Afryce? Takie inwestycje zapowiada po zakończeniu działań wojennych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zełenski w wywiadzie dla niemieckiej gazety Die Welt stwierdził, że budowa terminali zbożowych poza Ukrainą będzie priorytetem po zakończeniu wojny.

– Musimy budować nowe terminale zbożowe w UE, Afryce i Azji. I ogromne huby, do których możemy dostarczać, a następnie magazynować pszenicę, kukurydzę i wszystkie inne zboża produkowane na Ukrainie. Gdy tylko te huby będą gotowe, będziemy mogli tam transportować nasze towary. W tym zakresie liczymy na partnerów z Europy, bo to wymaga znacznych inwestycji – powiedział Zełenski.

Ukraiński prezydent powiedział, że propozycją zainteresowało się już kilka państw afrykańskich oraz stwierdził, że Ukraina musi działać na rzecz rozwoju rolnictwa i rozwoju systemu logistycznego dla eksportu towarów rolno-spożywczych.

1 KOMENTARZ

  1. To co? Znacjonalizują swoje rolnictwo? Wątpię. Może i pobudują, ale nie Ukraina, tylko firmy które mają tam ulokowane kapitał (czasem rosyjski). No chyba że jeszcze państwo im dofinansuje

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.