fbpx
Strona głównaPozostałeWydarzeniaTraktory w Szczecinie. "Polska ziemia dla polskich rolników"

Traktory w Szczecinie. “Polska ziemia dla polskich rolników”

Przed siedzibą Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Szczecinie rozpoczęła się 27 lutego, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, akcja protestacyjna zachodniopomorskich rolników.

Rolnicy, którzy do Szczecina przyjechali między innymi traktorami, domagają się w ten sposób zmiany decyzji KOWR, na mocy której przedsiębiorstwo „Babinek”, którego prezesem jest obywatel Francji, od 30 lat dzierżawi ziemię i działa na preferencyjnych warunkach w okolicach miejscowości Banie. Umowa kończy się w październiku, właściciel chce jej przedłużenia, a uczestnicy protestu domagają się przekazania ziemi do otwartego przetargu.

– Nie może tak być naszym kraju, że spółki z obcym kapitałem stoją ponad prawem. Prawo w przypadku tego konkretnego podmiotu zostało kilka razy złamane. KOWR kilkukrotnie przedłużył bezprawnie tę umowę. Żądamy respektowania prawa, domagamy się, aby ta umowa została rozwiązana w całości. Grunty mają natychmiast wrócić do KOWR-u i zostać rozdysponowane na powiększenie i utworzenie gospodarstw rodzinnych – mówi rolnik Paweł Toporek, cytowany przez rozgłośnię Twoje Radio.

Rolniczy protest przed KOWR-em zaplanowany jest na najbliższy miesiąc. Większość postulatów szczeciński oddział instytucji ma przekazać do rozpatrzenia warszawskiej centrali. Interwencję poselską w KOWR wszczął poseł PSL, Jarosław Rzepa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.