Targi AgroBudziejewo

29 czerwca 2014 Budziejewie k. Mieściska organizowane są targi, które łączą naukę, doświadczenie i praktykę rolniczą.

Na poletkach uprawowych będzie można zobaczyć efekty stosowania poszczególnych herbicydów w zbożach, rzepaku i kukurydzy, regulatorów wzrostu, odżywiania i biostymulacji zbóż oraz fungicydów  w rzepaku i zbożach. Nie zabraknie także prezentacji  efektów stosowania nawozów  w zbożach, rzepaku i ziemniakach.
Przedstawione zostanie: 15 odmian rzepaku na obszarze, 2,5 ha, 12 odmian zbóż na obszarze 1 ha oraz 15 odmian kukurydzy na obszarze 2 ha, a także doświadczenia ścisłe w zbożu, rzepaku i kukurydzy, mające na celu sprawdzenie skuteczności technologii – to aż 254 kombinacji ulokowane na  762 poletkach. Na poletkach doświadczalnych pokazane zostaną rekomendacje produktów firmy Chemirol wraz z produktami takich koncernów, jak: Syngenta, BASF Polska, Bayer Polska Sp. z o.o., DuPont Polska. Będzie możliwość zapoznania się z testowanymi rozwiązaniami, które już są i które niebawem pojawią się w ofercie.

Na stałe w konwencję targów wpisały się wykłady tematyczne dotyczące ochrony fungicydowej, herbicydowej oraz upraw przed szkodnikami prowadzone będą przez naukowców i fachowców. Ponadto odbędą się seminaria poświęcone tematyce uprawy rzepaku i zbóż prowadzone przez fachowców  branży rolnej. Będą oni także służyć fachowym doradztwem przy poletkach doświadczalnych, tak więc będzie możliwość swobodnej rozmowy z naukowcami i zasięgnięcia u nich opinii i porady. Wstęp na targi jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności