fbpx

System rozlewu Alta opróżni wozy Pichona bez względu na ukształtowanie terenu

Podczas targów Agritechnica na stoisku firmy Pichon można było zobaczyć wozy asenizacyjne SV, które wyposażone są w system rozprowadzania gnojowicy Alta, mający ułatwić rozlew na zboczach.

Wiadomo, że rozlewanie gnojowicy w pagórkowatym terenie nie należy do najłatwiejszych zadań. Z tego względu firma Pichon opracowała technologię Alta, która sprawia, że całkowite opróżnienie zbiornika podczas jazdy w dół lub w górę zbocza staje się dużo łatwiejsze. System wyróżnia się przednią rurą rozładowczą (opróżnianie podczas jazdy w dół) i tylną rurą rozładowczą (opróżnianie podczas jazdy w górę). Rurę wybiera się przy użyciu dwóch zanurzonych zaworów hydraulicznych, które są sterowane ręcznie z kabinowego terminala iControl 7S.

Samasz loteria - baner

System ten realizuje nawet najbardziej wymagające zadania związane z rozprowadzaniem nawozu. Jest kompatybilny z górną rurą rozładowczą połączoną z zaworem regulacji przepływu i modułem podawania turbo. Zapobiegać to ma usterkom systemu, gwarantując równomierne i stabilne rozprowadzanie nawozu.

Terminal iControl 7S, fot. mw

Dodatkowo zbiorniki wyposażone są w inklinometry, aby zapewniać odczyt nachylenia w czasie rzeczywistym. Dane te są przesyłane do kabinowego interfejsu HMI terminala iControl 7S, który jest w stanie automatycznie wybierać zawór przedni lub tylny, bez podejmowania działań przez operatora. Celem jest zredukowanie obciążenia operatorów oraz ułatwienie pracy w trybie opróżniania zbiornika.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.