SGGW najlepszą uczelnią rolniczą

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie okazała się najlepszą uczelnią rolniczą w Rankingu Szkół Wyższych 2013, zorganizowanym po raz 13. przez Perspektywy i Rzeczypospolitą.

Wśród 83 uczelni akademickich (czyli posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora), po raz kolejny na czele listy znalazł się Uniwersytet Jagielloński. Drugie miejsce na liście zajmuje Uniwersytet Warszawski, jak podano dzisiejszym komunikacie. 
Pierwsza dziesiątka najlepszych uczelni akademickich, oprócz UJ (w punktacji uzyskał 100 proc.) i UW (99,92 proc.), to kolejno Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (80 proc.), Politechnika Warszawska (79 proc.), krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska, Uniwersytety: Wrocławski, Medyczny w Poznaniu, Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoła Główna Handlowa Warszawie. 
Najlepszym uniwersytetem okazał się Uniwersytet Jagielloński, uczelnią techniczną – Politechnika Warszawska, ekonomiczną – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, rolniczą – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, medyczną – Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, pedagogiczną – Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, a AWF-em – AWF we Wrocławiu.
Co roku na ten ranking czekają młodzi ludzie, którzy muszą podjąć jedną z najważniejszych życiowych decyzji – wybrać uczelnię i kierunek studiów. Wybierają spośród kilku tysięcy opcji – tu w Polsce, nie wspominając o możliwościach studiowania za granicą. Naszym wielkim marzeniem jest, aby w wyborach tych jakość stała się głównym wyznacznikiem”, jak informują organizatorzy rankingu. „Wymóg najwyższej jakości obowiązuje nas także w procesie zbierania i weryfikowania informacji, na których budujemy ranking. Najwyższej jakości jest nasza Kapituła – pracująca pod kierownictwem prof. Michała Kleibera, prezesa Polskiej Akademii Nauk – która decyduje o ostatecznej 'recepturze wypieku' rankingowych zestawień. Bo w tej dziedzinie dobra, wysokiej jakości informacja to dla młodych Polaków szansa na życiowy sukces.”
Oprac. Ewa Grabowska