fbpx
Strona głównaPolecamyRynek drobiu – huśtawka cen

Rynek drobiu – huśtawka cen

W ostatnim czasie hodowcom drobiu sen z powiek spędzą huśtawka cen oferowanych w punktach skupów za dostarczone kurczak czy indyki. Kiedy w jednym tygodniu ceny idą w górę i producenci maja już nadzieje na powrót do stabilizacji, to w następnym tygodniu pikują w dół…

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w ostatnim tygodniu lipca bieżącego roku nastąpił niewielki spadek cen kurcząt brojlerów, przy wzroście cen indyków. Kurczęta brojlery kupowano średnio po 3,26 zł/kg , wobec 3,27 zł/kg w poprzednim tygodniu. Cena kurcząt była o 1% wyższa niż  w ostatnim tygodniu czerwca br., ale o 8% niższa niż przed rokiem. Za indyki dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,34 zł/kg, o 1 gr/kg więcej niż tydzień wcześniej. Był to poziom cen o 1% niższy niż przed miesiącem i o 23% niższy niż przed rokiem.

Natomiast w zbycie potaniało zarówno mięso kurze, jak  i indycze. Zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 4,85 zł/kg, o 4% taniej niż w poprzednim tygodniu i o 6% taniej niż przed miesiącem. Cena  tuszek indyków wyniosła 7,99 zł/kg i była o 5% niższa niż tydzień i miesiąc wcześniej. W porównaniu z notowaniami sprzed roku tuszki kurcząt były tańsze o 7%, a tuszki indyków – o 12%.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.