Rynek drobiu – huśtawka cen

W ostatnim czasie hodowcom drobiu sen z powiek spędzą huśtawka cen oferowanych w punktach skupów za dostarczone kurczak czy indyki. Kiedy w jednym tygodniu ceny idą w górę i producenci maja już nadzieje na powrót do stabilizacji, to w następnym tygodniu pikują w dół…

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w ostatnim tygodniu lipca bieżącego roku nastąpił niewielki spadek cen kurcząt brojlerów, przy wzroście cen indyków. Kurczęta brojlery kupowano średnio po 3,26 zł/kg , wobec 3,27 zł/kg w poprzednim tygodniu. Cena kurcząt była o 1% wyższa niż  w ostatnim tygodniu czerwca br., ale o 8% niższa niż przed rokiem. Za indyki dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,34 zł/kg, o 1 gr/kg więcej niż tydzień wcześniej. Był to poziom cen o 1% niższy niż przed miesiącem i o 23% niższy niż przed rokiem.

Natomiast w zbycie potaniało zarówno mięso kurze, jak  i indycze. Zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 4,85 zł/kg, o 4% taniej niż w poprzednim tygodniu i o 6% taniej niż przed miesiącem. Cena  tuszek indyków wyniosła 7,99 zł/kg i była o 5% niższa niż tydzień i miesiąc wcześniej. W porównaniu z notowaniami sprzed roku tuszki kurcząt były tańsze o 7%, a tuszki indyków – o 12%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności