Rolki podające w kombajnach New Holland CR

Na targach Agritechnica 2013 firma New Holland pokazała po raz pierwszy bęben podający typu Dynamic Feed Roll™, który będzie dostępny jako sprzęt opcjonalny w potężnych kombajnach zbożowych z serii CR8000 i CR9000 z systemem podwójnych rotorów.

Technologia rolek podających Dynamic Feed Roll™
Dynamiczny bęben ochrony przed kamieniami styka się prostopadle z dwoma, umieszczonymi wdłużnie rotorami kombajnu zbożowego.
Dynamiczna rolka podająca (ang. Dynamic Feed Roll) podaje zboże równomiernie do podwójnych rotorów, zapewniając w tym samym czasie skuteczną ochronę przed kamieniami dzięki chwytaczowi kamieni, umieszczonemu bezpośrednio pod podajnikiem pochyłym. 
Wieloletnie badania prowadzone w Centrum Badań i Rozwoju w Zedelgem pokazały, że ten typ bębna podającego przynosi wymierne korzyści w postaci lepszej jakości ziarna. Co więcej, testy potwierdziły, że rolka typu Dynamic Feed Roll nie wymaga dodatkowego zasilania, ponieważ zwiększony przepływ materiału na powierzchnię rotorów faktycznie zmniejsza zapotrzebowanie na moc. 
Korzyści dla użytkownika mówią same za siebie:
  • ciągła, nieprzerwana, ochrona przed kamieniami
  • doskonała jakość ziarna
  • zwiększony przepływ ziarna dzięki nieprzerwanemu dopływowi materiału do rotora
  • mniejsze obciążenie mechanizmów napędowych rotorów
Począwszy od targów Agritechnica 2013, rolki podające w technologii Feed Roll™ będą oferowane w wersji opcjonalnej we wszystkich kombajnach zbożowych CR.
(Źródło: new Holland)