fbpx

Nowy Claas Xerion jest jeszcze potężniejszy (video)

Xerion od Claasa to synonim bardzo mocnego ciągnika. Obecnie dzięki wprowadzeniu dwóch nowych modeli 12.590 i 12.650 jest on jeszcze bardziej prawdziwy, bo topowy model dysponuje mocą aż 653 KM.

Ciągniki zostały wyposażone w sześciocylindrowe silniki Mercedes-Benz o pojemności 15,6 litra, które są znane z serii sieczkarni Jaguar i kombajnów Lexion. Oferują one jak informuje producent ogromny moment obrotowy, oszczędność paliwa i niskie nakłady na konserwację.

W modelu Xerion 12.590 jednostka ta generuje 585 KM od 1600 obr/min, a w Xerion 12.650 nawet 653 KM. Za generowanie mocy już przy niskich obrotach i jednocześnie maksymalną wydajność przy pełnym i częściowym obciążeniu odpowiada technologia Turbo Compound z turbosprężarką Wastegate. I dlatego maksymalny moment obrotowy w wysokości 3100 Nm w modelu Xerion 12.650 jest do dyspozycji już przy 1300 obrotach silnika.

Podobnie jak wszystkie duże ciągniki Claas, również nowa seria Xerion 12 jest wyposażona w przekładnię bezstopniową Cmatic najnowszej generacji. Charakteryzuje się ona wg. producenta łatwością konserwacji, trwałością i bardzo dobrym dostosowaniem do optymalnych parametrów momentu obrotowego silnika i zużycia paliwa.

Z kolei koncepcja niskich prędkości obrotowych w ciągnikach Xerion obejmuje nie tylko obszar napędu, ale także wydajną hydraulikę roboczą. Maksymalnie trzy pompy Load Sensing tłoczą do odbiorników zewnętrznych maksymalnie 537 l/min przy 1900 obrotach silnika, co jest obecnie najwyższą wartością na rynku.

Ponadto, aby spełnić najwyższe wymagania klientów w zakresie przenoszenia mocy, ochrony gleby i komfortu, firma Claas Industrietechnik w Paderborn opracowała nowe napędy gąsienicowe z wymuszonym napędem dla serii Xerion 12.

Inżynierowie podczas opracowywania serii Xerion 12 skupili się nie tylko na wydajnym i chroniącym glebę przenoszeniu siły uciągu, ale także na komforcie operatora. Kabina została wydłużona o 27 cm do przodu, a za kolumną kierownicy i przy prawym słupku A można fabrycznie zamontować podnóżki. Fotel operatora jest dostępny w trzech różnych wersjach i dodatkowo może być obracany o 40 stopni, zapewniając operatorowi optymalny widok na narzędzia dołączane podczas pracy. Dodatkowo pełna integracja układu oczyszczania spalin i układu wydechowego po prawej stronie podwozia pod kabiną oraz smukła kolumna kierownicy oferują bardzo dobra widoczność we wszystkich kierunkach.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.