W Polsce o przyszłości światowego rynku mleka

Phil Hogan, Jerzy Plewa z Komisji Europejskiej, ministrowie rolnictwa UE, przedstawiciele rządów Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii dyskutować będą w Polsce o przyszłości światowego rynku mleka podczas XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej (FSM) to wielkie wydarzenie w branży mleczarskiej. W tym roku, w terminie 18-20 października 2017 r. odbędzie się piętnasta, jubileuszowa edycja wydarzenia. Uczestnicy konferencji oraz zaproszeni goście dyskutować będą o przyszłości światowego mleczarstwa, cenach, nowych rynkach, Brexicie i jego skutkach dla rynku mleka oraz nowych propozycjach w zakresie zmian Wspólnej Polityki Rolnej.

– Przed światowym mleczarstwem wielkie wyzwania – Ogromne ilości mleka w proszku w magazynach unijnych, szalejące ceny masła, umowa o wolnym handlu z Nową Zelandią, Brexit oraz inne ważne dla produkcji i przetwórstwa mleka tematy zdominują tegoroczną edycję – mówi Agnieszka Maliszewska, organizator Forum .

W tym roku w Forum weźmie udział bardzo dużo firm mleczarskich spoza Polski. Świadczy to o coraz większym prestiżu polskiej konferencji.

– Piętnaście lat temu, kiedy zaczynaliśmy organizować naszą konferencję nawet nie przypuszczałam, że rozrośnie się ona do tak ogromnego przedsięwzięcia, z udziałem najważniejszych osób decydujących o rozwoju europejskiego i światowego mleczarstwa. Świadczy to też o tym, że polskie mleczarstwo zaczyna być bardzo znaczącym punktem na światowej mapie polityki mlecznej –  dodaje Agnieszka Maliszewska .

Źródło: PIM