fbpx
Strona głównaPozostałePolak ddznaczony srebrnym medalem DLG

Polak ddznaczony srebrnym medalem DLG

Zarząd DLG (Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego) wyróżnił Mariana Góreckiego, z Rogowskiej Hodowli Roślin (Dąbrówka Górna), srebrnym medalem za zasługi w dziedzinie międzynarodowej współpracy – poinformowało biuro prasowe DLG.

DLG uhonorowało w ten sposób jego duże zasługi w zakresie niemiecko-polskiej współpracy. Medal został wręczony przez dra Grandke w dniu 7 czerwca 2008 r. w ramach wystawy rolniczej Opolagra w Polskiej Nowej Wsi (Gmina Komprachcice koło Opola).

Marian Górecki w szczególny sposób zasłużył się na polu stosunków polsko-niemieckich w rolnictwie oraz w szczególności we współpracy fachowej z DLG. Już w latach 1994 i 1995 w ramach dwóch pierwszych Międzynarodowych Dniach Pola DLG w Polsce był on osobą kontaktową i koordynatorem wszystkich prowadzonych na miejscu, to jest w Dąbrówce Górnej, prac. Dzięki jego wybitnie zaangażowanej działalności imprezy te stały się punktem kulminacyjnym w kalendarzu imprez rolniczych w Polsce. Po dwóch edycjach tej imprezy w kooperacji z DLG kontynuował ją na własną odpowiedzialność pod nazwą â??Opolagraâ??, zachowując przy tym stały kontakt z Towarzystwem DLG i adaptując w ramach tej współ-pracy zasady DLG do polskich warunków. Od momentu przekazania odpowiedzialności za wystawę Opolagra w ręce DLG w roku 2005 Marian Górecki wspiera czynnie działania pracowników DLG na miejscu. Jego zakład udostępnił teren dla przeprowadzenia wystawy DLG w latach 2005 und 2006. Również i po przekazaniu odpowiedzialności jest on ściśle związany z â??Opolagrąâ?? jako przewodniczący zespołu doradczego i wnosi znaczący wkład do dalszego rozwoju wystawy. Ponadto podtrzymuje on kontakty ze wszystkimi ważnymi instytucjami państwowymi i społecznymi województwa.

opr. MS/Wrp.pl
Foto: Członek zarządu DLG Ludwig Spanner (z prawej) i dyrektor zarządzający DLG dr Reinhard Grandke (z lewej) wręczyli medal.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.