fbpx

Polak ddznaczony srebrnym medalem DLG

Zarząd DLG (Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego) wyróżnił Mariana Góreckiego, z Rogowskiej Hodowli Roślin (Dąbrówka Górna), srebrnym medalem za zasługi w dziedzinie międzynarodowej współpracy – poinformowało biuro prasowe DLG.

DLG uhonorowało w ten sposób jego duże zasługi w zakresie niemiecko-polskiej współpracy. Medal został wręczony przez dra Grandke w dniu 7 czerwca 2008 r. w ramach wystawy rolniczej Opolagra w Polskiej Nowej Wsi (Gmina Komprachcice koło Opola).

Marian Górecki w szczególny sposób zasłużył się na polu stosunków polsko-niemieckich w rolnictwie oraz w szczególności we współpracy fachowej z DLG. Już w latach 1994 i 1995 w ramach dwóch pierwszych Międzynarodowych Dniach Pola DLG w Polsce był on osobą kontaktową i koordynatorem wszystkich prowadzonych na miejscu, to jest w Dąbrówce Górnej, prac. Dzięki jego wybitnie zaangażowanej działalności imprezy te stały się punktem kulminacyjnym w kalendarzu imprez rolniczych w Polsce. Po dwóch edycjach tej imprezy w kooperacji z DLG kontynuował ją na własną odpowiedzialność pod nazwą â??Opolagraâ??, zachowując przy tym stały kontakt z Towarzystwem DLG i adaptując w ramach tej współ-pracy zasady DLG do polskich warunków. Od momentu przekazania odpowiedzialności za wystawę Opolagra w ręce DLG w roku 2005 Marian Górecki wspiera czynnie działania pracowników DLG na miejscu. Jego zakład udostępnił teren dla przeprowadzenia wystawy DLG w latach 2005 und 2006. Również i po przekazaniu odpowiedzialności jest on ściśle związany z â??Opolagrąâ?? jako przewodniczący zespołu doradczego i wnosi znaczący wkład do dalszego rozwoju wystawy. Ponadto podtrzymuje on kontakty ze wszystkimi ważnymi instytucjami państwowymi i społecznymi województwa.

opr. MS/Wrp.pl
Foto: Członek zarządu DLG Ludwig Spanner (z prawej) i dyrektor zarządzający DLG dr Reinhard Grandke (z lewej) wręczyli medal.

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner