fbpx
Strona głównaSensacjePłoną kolejne kombajny

Płoną kolejne kombajny

Przynajmniej dwa kombajny zbożowe spłonęły w ostatnich dniach podczas prac polowych. Straty ponieśli rolnicy z Dolnego Śląska.

Do jednego ze zdarzeń doszło 28 lipca przed południem w okolicach miejscowości Ożary pod Ząbkowicami Śląskimi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży stwierdzono, że kombajn jest w niemal całości objęty ogniem, a pożar przeniósł się na ściernisko oraz słomę pozostawioną po zbiorze ziarna. rozprzestrzeniając się na około 18 hektarów. Wartość maszyny wyceniono na 850 tys. zł, uszkodzeniu uległa ponadto przyczepa znajdująca się na polu, a w trakcie działań jeden ze strażaków doznał urazu ręki i karetką został przetransportowany do szpitala.

Tego samego dnia pożar kombajnu gaszony był na obrzeżach miasta Warta w województwie łódzkim. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków, ogień udało się szybko stłumić.

Czytaj także:

Dlaczego kombajny płoną?

4 KOMENTARZE

  1. Powiem tak mam własny kombajn i z doświadczenia lat pracy na nim wiem że nie da się przewidzieć każdej awarii łożyska można by wymieniać co sezon a i tak potrafią się zatrzeć nawet nowe w tym roku przerabiałem to cztery razy za każdym razem wadliwe łożyska w różnych miejscach a nie jesteś w stanie zareagować gdy np. kamień dostanie się na klepisko potrafi zaiskrzyć tak że zapala słomę a później pali się nawet kurz którego w czasie omłotu jest pełno także żadne przeglądy żadne jakieś regulacje prawne nic tutaj nie pomogą to są w większości zdarzenia losowe tym bardziej w nowych maszynach gdzie nikt nie spodziewa się że coś pójdzie nie tak.

  2. Tak to jest jak nos poczuje kasę to aby tylko maszyna wytrzymała ……. Niech gubi śruby i się rozlatuje ale kasę kosić trzeba….. Do tych wszystkich biznesmenów. Jest takie przyslowie… Jak się Człowiek spieszy to się diabeł cieszy……

    • Proszę Pana…po pierwsze , nikt nie przewidzi zdarzenia losowego . Na polach w zbożach lądują niestety , butelki , puszki , duże kamienie i inne śmieci. Wystarczy, że coś dostanie się do kombajnu podczas mlocenia . Po drugie . Tak trzeba kosić jak plony gotowe do tego. I to jak najszybciej . Uciekać przed wiatrem , suszą, deszczem, gradem . To jest wypłata rolników za całą ich pracę. Cały wklad . Nie jest łatwo. Naprawdę. Z tego żyją ich rodziny a my mamy chleb i inne produkty .

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.