fbpx
Strona głównaCenyRynek paszNa krajowym rynku zbóż – rolnicy czekają na wyższe ceny

Na krajowym rynku zbóż – rolnicy czekają na wyższe ceny

Na polach słychać pracujące kombajny, a skupach cisza. Rolnikom  nie spieszą się ze sprzedażą zebranego ziarna, ponieważ ceny oferowane  obecnie przez podmioty skupowe im nie odpowiadają. Liczą na wyższe, szczególnie że większość z nich nie ma kłopotów ze składowaniem zebranych plonów.

Zapewne jak karuzela cenowa ruszy w górę zacznie się też ruch skupach. Obecnie kolejki przyczep ze zbożem czekające przed elewatorami odeszły już w zapomnienie. Dziś nikt z rolników nie chce stracić, szczególnie że koszty produkcji rosną i stabilizacji nie widać.

Obecnie za tonę pszenicy konsumpcyjnej podmioty skupowe oferują od 1400 do 1730 złotych, a za tonę paszowej od 1300 do 1560 złotych. Żyto konsumpcyjne można sprzedać w cenie od 1050 do 1340 zł/t, jęczmień browarny od 1130 do 1560 zł/t, a owies konsumpcyjny od 1000 do 1250 zł/t.

Tona rzepaku kosztuje od 2860 do 3080 złotych, a kukurydzy od 1180 – 1440 złotych.

Oczywiście ceny zbóż uzależnione są przede wszystkim od jakości ziarna i miejsca położenia skupu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.