Ognisko ASF w białej strefie

fot. mw

Wczoraj główny lekarz weterynarii wydał komunikat o stwierdzeniu dwóch kolejnych ognisk afrykańskiego pomoru świń. Jedno z nich wykryto w strefie dotychczas wolnej od tej choroby.

121. w tym roku ognisko afrykańskiego pomoru świń wykryto w gospodarstwie utrzymującym 135 świń położonym w miejscowości Nowy Dwór w gminie Krasocin w powiecie włoszczowskim w woj. świętokrzyskim.

– Gospodarstwo położone jest poza obszarami objętymi ograniczeniami wymienionymi w załączniku do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (RWK) 2021/605 – informuje GIW.

– W gospodarstwach, w których wykryto ogniska ASF, Inspekcja Weterynaryjna wdraża wszystkie środki związane z likwidacją choroby, zgodnie z procedurami oraz rozporządzeniem Delegowanym Komisji (UE) 2020/687, w tym m.in. zabicie i utylizację świń, oczyszczanie i dezynfekcję, wyznaczanie obszarów zapowietrzonego i zagrożonego – czytamy w komunikacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności