fbpx
Strona głównaFirmy i produktyRozpoznaj fałszowane środki ochrony roślin. Nowa technologia Corteva Agriscience pomoże rolnikom identyfikować...

Rozpoznaj fałszowane środki ochrony roślin. Nowa technologia Corteva Agriscience pomoże rolnikom identyfikować podróbki

Corteva Agriscience wprowadza w Europie nową technologię, która ma pomóc chronić rolników, środowisko i gospodarkę przed zagrożeniami związanymi z rozpowszechnianiem i stosowaniem podrabianych środków ochrony roślin.

Specjalne etykiety identyfikacyjne z unikalnym kodem QR umieszczane są na opakowaniach herbicydów w Bułgarii, na Węgrzech, w Kazachstanie, Polsce, Serbii, Turcji i Ukrainie, a kolejne kraje będą korzystać z tej technologii w nadchodzących latach. W Polsce naklejki identyfikacyjne otrzymały już produkty Navigator, Iguana oraz Korvetto.

Skanując kod QR za pomocą aplikacji Scan4Check, rolnicy mogą zweryfikować autentyczność produktu oraz sprawdzić termin jego ważności.

– W firmie Corteva Agriscience pracujemy nad tym, aby przeciwdziałać handlowi nielegalnymi środkami ochrony roślin, który jest jedną z głównych rodzajów przestępczości zorganizowanej na świecie – powiedział Jean-Philippe Riffat, EMEA marketing leader w Corteva Agriscience.

Dodał, że oryginalne środki ochrony roślin podlegają rygorystycznym testom i regulacjom, aby zagwarantować, że są bezpieczne dla rolników i środowiska naturalnego, podczas gdy podróbki w ogóle nie są testowane i dlatego mogą być bardzo niebezpieczne. Podrabiane produkty stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, różnorodności biologicznej i gospodarstw rolnych. Hamują także rozwój innowacji.

– Nasza technologia pozwala rolnikom w prosty i bezpieczny sposób sprawdzić, czy naprawdę kupują produkt Corteva Agriscience. To pozytywne uwierzytelnienie jest gwarancją dla rolników, że produkty, których używają, są bezpieczne i nie zaszkodzą przyrodzie ani środowisku –  wskazał Jean-Philippe Riffat.

Europejski Urząd ds. Własności Intelektualnej szacuje, że nielegalne pestycydy stanowią obecnie 14 proc. europejskiego rynku ś.o.r., a OECD szacuje globalne przychody związane z ich handlem na 6-10 miliardów dolarów amerykańskich.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]