fbpx
Strona głównaFirmy i produktyNowy fungicyd w rzepaku ozimym - Treso od Syngenty

Nowy fungicyd w rzepaku ozimym – Treso od Syngenty

Syngenta wprowadziła właśnie na rynek nowy fungicyd do ochrony rzepaku ozimego. W składzie preparatu znajdziemy będącą nowością w ochronie rzepaku ozimego substancję czynną, pochodzącą z grupy niestosowanej dotąd w tej uprawie.

Mowa o preparacie Treso do okołokwitnieniowej ochrony rzepaku. Produkt zawiera substancję czynną fludioksonil z grupy fenylopiroli, która zapewnia mu nowy, inny mechanizm działania i czyni tym samym ważnym elementem strategii antyodpornościowej.

Co najważniejsze, cechuje się nadprzeciętną skutecznością w zwalczaniu zgnilizny twardzikowej. Ta groźna choroba, wywoływana przez grzyba Sclerotinia Sclerotiorum, atakuje rzepak w okresie kwitnienia i może ograniczyć plonowanie nawet do 60%. Treso długotrwale utrzymuje zdrowy i silny łan. Odznacza się też wysoką fotostabilnością, przez co okres jego działania znacznie się wydłuża. Wszystko to przekłada się na wyższe plony.

W minionym roku Treso zdobył uznanie niemieckich rolników, czy równie dobrze sprawdzi się w naszych rodzimych warunkach?

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.