Nowości DuPont w 2015 roku

Firma DuPont zaprezentowała swoje nowości podczas cyklu zimowych konferencji. Wśród zaprezentowanych produktów jest jedyny sulfonylomocznik wśród zarejestrowanych herbicydów do stosowania w rzepaku.

DuPont zaprezentował swoje nowości ofertowe na ten rok podczas XVI cyklu zimowych konferencji, które odbyły się kolejno w Opolu, Włocławku, Elblągu, Mikołajkach, Zamościu, Legnicy i w Poznaniu. W tym roku miały one wyjątkowo uroczysty charakter – firma DuPont obchodzi 40-lecie swojej obecności na polskim rynku. W tym czasie stale rozwijała swoją ofertę i współpracę z producentami rolnymi.

W Zamościu, podczas jednej z cyklu konferencji, frekwencja dopisała. Z okazji okrągłej rocznicy, dyrektor na Europę Wschodnią, Piotr Gill podsumował działalność firmy na naszym rodzimym rynku, przybliżając również jej historię. Tematem przewodnim konferencji były zagadnienia integrowanej ochrony roślin oraz nowości w ochronie fungicydowej i herbicydowej firmy. W czasie konferencji Adam Paradowski, inżynier PIB IOR z Poznania zapoznał wszystkich uczestników z zasadami działania herbicydów, przybliżył ich charakterystykę i skuteczność. Przedstawił on preparaty sulfonylomocznikowe jako te najbardziej skuteczne w zwalczaniu chwastów: – Środki te szybko eliminują konkurencję w zbożach. Tuż po zabiegu chwasty nie mają możliwości pobierania wody i substancji pokarmowych z gleby – wyjaśnił Paradowski. – Masowe zachwaszczenie danym gatunkiem może oznaczać, że chwasty te uodporniły się na herbicyd. Jednak nie zawsze, czasem jest to spowodowane nieodpowiednim stosowaniem danego preparatu, wbrew zaleceniom producenta oraz nieodpowiednim zabiegom agrotechnicznym – dodał.
Zwrócił on również uwagę, że sulfonylomiczniki to preparaty, które działają w znacznie niższej temperaturze, niż większość pozostałych herbicydów.

Z nowości Du Pont zaprezentowanych podczas konferencji, w 2015 roku będzie można zastosować:

  • Vertisan 200 EC – fungicyd do stosowania w pszenicy i jęczmieniu
  • Acanto 250SC – fungicyd, którego rejestracja została rozszerzona o buraki cukrowe
  • Chisel Novy 51,6 WG – herbicyd w zbożach
  • Salsa – herbicyd sulfonylomocznikowy do stosowania w rzepaku
  • System Evalio – system monitorowania kukurydzy
  • Program ochrony fungicydowej pszenicy ozimej Virtuoz – Reveller

Podczas konferencji, eksperci Pioneer, BGŻ i Caldena udzielali merytorycznego wsparcia, prezentując swoje produkty. Dodatkowo, na koniec konferencji odbyło się losowanie nagród wśród uczestników, w tym, między innymi, piłki do koszykówki z autografem Marcina Gortata, produkty DuPont, czy kombinezon ochronny do stosowania ŚOR. Konferencję uświetniły występy artystyczne, a po jej zakończeniu, dla uczestników przygotowany był seans filmowy.
Renata Struzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności