fbpx
Strona głównaPrawo i finanseNowe stawki kar za zanieczyszczanie wód azotanami

Nowe stawki kar za zanieczyszczanie wód azotanami

Od nowego roku mają obowiązywać nowe, wyższe stawki maksymalne za naruszenie programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu. Ile wynoszą?

Od 1 stycznia 2022 roku będą one wynosić:

– 2192,40 zł – za stosowanie nawozów niezgodnie z przepisami wydanymi na podstawie Ustawy Prawo wodne lub z planem nawożenia azotem (obecnie 2120,31 zł),

– 3288,61 zł – za przechowywanie nawozów naturalnych niezgodnie z przepisami Prawa wodnego (obecnie 3180,47 zł),

– 548,10 zł – za prowadzenie dokumentacji realizacji „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” niezgodnie z przepisami Prawa wodnego albo za jej brak (obecnie 530,08 zł)

– 548,10 zł – za brak planu nawożenia azotem (obecnie 530,08 zł).

Tymczasem Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego apeluje do Krajowej Rady Izb Rolniczych o  podjęcie działań mających na celu niepodnoszenie stawki kar dla rolników za naruszenie “Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.