fbpx
Strona głównaFirmy i produktyNowe herbicydy na sezon 2023 od Corteva Agriscience

Nowe herbicydy na sezon 2023 od Corteva Agriscience

Corteva Agriscience wprowadza na nasz rynek nowe produkty ze swojego portfolio, przeznaczone do ochrony zbóż i kukurydzy – herbicydy Starane Forte i Principal Flex. Są skuteczne, elastyczne w aplikacji, można je stosować w niższych dawkach, a dzięki szybkiemu rozkładowi substancji czynnych są bezpieczne dla roślin uprawianych następczo.

Na chwasty w zboża kłosowe ozime i jare

Starane Forte to nowa odsłona produktu Corteva – Starane. Wersja Forte zawiera substancję czynną Arylex active (halauksyfen metylu) oraz fluroksypyr meptylu i przeznaczona jest do zwalczania chwastów w zbożach ozimych i jarych. Preparat jest skuteczny w szerokim zakresie temperatur, już nawet od 2 do 25°C, jest odporny na zmywanie przez deszcz po godzinie od wykonania zabiegu. Zwalcza: dymnicę pospolitą, jasnotę purpurową, bodziszki, przytulię czepną (w każdej fazie), chabra bławatka, gwiazdnicę pospolitą, mak polny, tasznik pospolity, rdestówka powojowatą i komosę białą.

Do ochrony kukurydzy przed chwastami

Principa Flex  to druga nowość Corteva Agriscience. Preparat przeznaczony jest do nalistnego, powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych (chwasty prosowate), perzu, życicy oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy. Herbicyd zawiera trzy substancje czynne: nikosulfuron, rimsulfuron i dikambę oraz sejfner, który zabezpiecza kukurydzę przed uszkodzeniem.

Działa systemicznie, pobierany jest głównie poprzez liście chwastów i szybko przemieszczany w roślinie, wstrzymując jej wzrost i rozwój. Chwasty początkowo przebarwiają się, następnie całkowicie zamierają. Principal Flex stosuje się jednorazowo lub w dawkach dzielonych. W systemie dawek dzielonych plantatorzy kukurydzy mogą zwalczyć w niskiej dawce zarówno pierwsze, jak i wtórne wschody chwastów zagrażających uprawom kukurydzy.

Środek skutecznie eliminuje chwasty, ale jest łagodny dla kukurydzy, ponieważ zawiera specjalny sejfner, który zabezpiecza rośliny uprawne przed fitotoksycznym działaniem herbicydu. To związek chemiczny, który sprzyja szybszemu i pełniejszemu rozkładowi substancji czynnej w komórkach rośliny uprawnej. Ponadto, nie stwarza zagrożeń dla upraw następczych. Jesienią tego samego roku, po zbiorze kukurydzy można wysiewać zboża ozime, a wiosną i jesienią następnego roku – wszystkie rośliny uprawne.

Co więcej, Principal Flex można stosować łącznie z produktami mikrobiologicznymi zawierającymi Methylobacterium symbioticum, czyli bakterie wiążące azot z powietrza np. Utrisha N lub BlueN od fazy 4 liścia właściwego kukurydzy (BBCH-14), zarówno jednorazowo lub w systemie dawek dzielonych.

– Jesteśmy w momencie wielkich zmian technologicznych w rolnictwie. My w Corteva Agriscience rozumiemy kierunek i tempo tych zmian oraz wychodzimy im naprzeciw z naszym portfolio. Dlatego Corteva Agriscience stawia na nowoczesne substancje czynne i wprowadza nowe herbicydy pozwalające rezygnować z zabiegów doglebowych. Ponadto, Corteva umożliwia rolnikom łączenie zabiegów wykorzystujących tradycyjne środki ochrony roślin z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania azotem i fizjologią roślin. Działania te pozwalają rolnikom realizować skuteczne programy ochrony zgodnie z nowymi wymaganiami środowiskowymi, a równocześnie oszczędzać na kosztach prowadzenia gospodarstwa – powiedział Przemysław Szubstarski, dyrektor Corteva Agriscience Polska.

Starane Forte i Principal Flex będą dostępne w sieci dystrybucji Corteva.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.