Monisia F1 z wysokim plonem

Podążąjąc za trendem rosnącej uprawy ogórków partenokarpicznych w Polsce, marka Seminis wprowadza nową odmianę do upraw polowych – Monisia F1.

Rośliny tej odmiany posiadają silny wigor, z umiarkowaną tendencją do tworzenia i wzrostu pędów bocznych. Ich otwarty pokrój umożliwia łatwe prowadzenie i zbiór owoców. Ogórki są kształtne, wyrównane, cylindryczne, zachowujące dobrą proporcję między długością i średnicą, o bardzo dobrej jakości i trwałości po zbiorze.
Monisia F1 daje wysoki plon wczesny i całkowity. Owoce stanowią doskonały produkt na świeży rynek oraz do przetwórstwa (kwaszenie, konserwowanie).
Uprawiając odmiany ogórków partenokarpicznych w gruncie, w porównaniu do odmian ogórków o przewadze kwiatów żeńskich producenci mają pewność, że będą one plonowały stosunkowo wcześnie – ogórki partenokarpiczne znacznie wcześniej wchodzą w owocowanie (Monisia F1 w porównaiu do standardów rynkowych była wcześniejsza o ok. 2 tyg.). Owoce ich są o lepszej jakości owoców i większym wyrównaniu plonów – owoce odmian partenokarpicznych nie przerastają w takim tempie, jak owoce odmian o przewadze kwiatów żeńskich.
Dodatkowo, ogórki partenokarpiczne to dłuższe okno zbioru – cechują się one wysoką tolerancją na niesprzyjające warunki pogodowe. Dodatkowo, plon jest też wyższy, ponieważ wiążą one owoce z każdego kwiatu – nie potrzebują do tego zapylaczy.
Źródło: Seminis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności