Maszyny z Danii – to proste!

Członkowie Stowarzyszenia Duńskich Dilerów Maszyny Rolniczych (The Association of Danish Agricultural Machinery Dealers) oferują wiele nowoczesnych, jak również starszych, używanych ciągników i innych maszyn rolniczych klientom w całej Europie – podczas targów Agritechnica 2011 można dowiedzieć się więcej o tej możliwości.

Duńscy rolnicy przez lata ulepszali swoje gospodarstwa, zwiększając tym samym ich opłacalność. Wiele maszyn, po niedługim okresie eksploatacji, wymieniano u dilerów maszyn rolniczych na nowsze modele.

Większość maszyn rolniczych z tzw. drugiej ręki jest szybko odsprzedawana w Danii innym rolnikom”, wyjaśnia Per Hedetoft ze Stowarzyszenia Duńskich Dilerów Maszyn Rolniczych.
Wiele z tych maszyn trafia także do rolników poza granicami Danii. Wykorzystują oni w tym celu informacje zamieszczane w Internecie, szukając używanych maszyn, odpowiadających ich potrzebom zarówno w odniesieniu do jakości, jak i ceny.

Gotowi na nowych klientów
“Naszym celem jest dotarcie do jeszcze większej liczby klientów za granicą i poinformowanie ich, iż dilerzy w Danii bardzo często oferują większe, nowsze i bardziej nowoczesne maszyny po rozsądnych cenach”, informuje Per Hedetoft.
Aby osiągnąć ten cel, Stowarzyszenie Dilerów Duńskich Maszyn Rolniczych w tym roku po raz pierwszy uczestniczy w targach Agritechnica 2011 – hala 7 nr stoiska C33.
Zapraszamy do odwiedzenia. Na stoisku informacjami służyć będą między innymi Michael Husfeldt, dyrektor Stowarzyszenia, konsultant Per Hedetoft oraz członkowie zarządu Stowarzyszenia Dilerów Duńskich Maszyn Rolniczych.
Wizyta na stoisku jest dobrą okazją do podjęcia rozmów na temat używanych maszyn rolniczych z Danii.

Drukowany magazyn, aktualne oferty
W związku z targami Agritechnicą, które odbywają się od 12 do 19 listopada, Stowarzyszenie Dilerów Duńskich Maszyn Rolniczych zaproponowało swoim członkom, aby przedstawili najbardziej aktualne oferty maszyn używanych w specjalnie wydanym w tym celu magazynie. Periodyk będzie zawierał zdjęcie i krótki opis maszyny. “Dzięki temu łatwo można zorientować się, jakiego rodzaju urządzenia są oferowane”, wyjaśnia Per Hedetoft.
Duńscy dilerzy maszyn rolniczych handlują wszelkiego rodzaju ciągnikami i innymi maszynami swoich klientów, którzy pozostawiają sprzęt do dalszych transakcji, jednocześnie kupując nowy.
Są to między innymi ciągniki, kombajny, duże prasy, ładowarki, kombajny ziemniaczane, opryskiwacze, siewniki, pługi i brony”, mówi Per Hedetoft.

Niepotrzebni pośrednicy
Rolnicy spoza Danii mogą handlować bezpośrednio z duńskimi dilerami maszyn rolniczych, podobnie jak robią to Duńczycy, czyli bez pośredników.
“Kiedy zawierasz kontrakt z duńskim dilerem, warunki umowy uwzględniają prawo Duńskie i regulacje UE”, stwierdza Hedetoft.
Oznacza to, że pośrednik jest zbędny, a to z kolei wiąże się z niższymi cenami dla klienta.
Jeśli nie będziecie Państwo na targach Agritechnica lub nie zdążycie odwiedzić ekspozycji Stowarzyszenia Dilerów Duńskich Maszyn Rolniczych w hali 7 na stoisku C33, wszelkie informacje można też znaleźć na następujących stronach internetowych: www.dmibrugt.dk lub www.maskinbladet.dk oraz www.mascus.com.

W celu uzyskania dalszych informacji proszę dzwonić lub pisać do Pera Hedetoft +45 39 17 89 51 lub e-mail per@danskmaskinhandel.dk

Obecnie Stowarzyszenie Dilerów Duńskich Maszyn Rolniczych zrzesza 137 dilerów, prowadzących łącznie 181 salonów w całej Danii. W 2010 roku obroty członków Stowarzyszenia wyniosły łącznie ok. 1 mld Euro z działalności związanej z handlem nowymi i używanymi maszynami, częściami zamiennymi oraz serwisowaniem i konserwacją. W 2011 r. liczba zatrudnionych pracowników Stowarzyszenia wynosiła 2841 osób.

;Wrp.pl;3386.jpg;;;1;;0;0;;1;1;1;;0;;0;0;;0;602;1;0;
9873;1;-1;2011-10-21;2011-10-21;Odśnieżaj z lekkością…;Zima nieodłącznie kojarzy się z zaśnieżonym krajobrazem. Nie wszędzie jednak śnieg jest mile widziany. Na chodnikach, przejściach dla pieszych i ulicach może dojść do niebezpiecznych sytuacji zawiązanych z poślizgnięciem się pieszych. Regularne odśnieżanie pomoże w zapobieganiu tego typu sytuacjom. Dzięki ergonomicznym narzędziom zimowym obowiązek żmudnej pracy w okresie zimowym stanie się bardziej komfortowy.
;

Odśnieżanie to ciężka praca powtarzająca się wielokrotnie w sezonie zimowym. Warto więc zadbać o to, aby mieć pod ręką odpowiednie narzędzia np. z serii GARDENA combisystem, dostosowane do potrzeb każdego użytkownika.

W skład popularnego systemu narzędzi ogrodowych combisystem wchodzą eleganckie, ergonomiczne łopaty do odśnieżania, które z łatwością usuną śnieg z podjazdów do garażu, chodników i schodów. GARDENA oferuje łopaty o szerokości pracy 40 lub 50 cm i profilu krawędzi wykonanym z tworzywa sztucznego lub aluminium. Do gładkich powierzchni np. z betonu czy asfaltu idealnie nadaje się łopata z aluminiową krawędzią, plastikowa natomiast sprawdzi się na nierównym terenie np. kostce brukowej – bez hałasu, który często przeszkadza sąsiadom. Głowice łopat zostały wyposażone w wysokie krawędzie boczne, co sprawia, że nabierany śnieg nie spada na boki, a odpowiednia tekstura gwarantuje, że śnieg do nich nie przywiera. Tworzywo sztuczne, z którego zostały wykonane łopaty jest odporne na uderzenia, sól drogową i zimno do minus 40 stopni.

Ergonomiczne odśnieżanie
Zimowa praca powoduje duże obciążenia – przede wszystkim jeśli chodzi o ręce. Jeżeli urządzenie nie jest wystarczająco ergonomiczne, czynności takie jak pozbycie się lodu z chodników czy śniegu ze schodów, mogą prowadzić do bolesnego napięcia mięśniowego. Aby zimowe zadania stały się łatwiejsze do wykonania GARDENA proponuje trzonek aluminiowy 130. Pozwala on na ergonomiczną pracę w pozycji pionowej, a specjalnie zaokrąglony uchwyt ułatwia prowadzenie narzędzia. Idealnie nadaję się do pracy z elementami zimowymi. Może być również połączony w różnych kombinacjach z innymi narzędzi systemowymi combisystem GARDENA. Sześciokątne mocowanie i śruba zaciskowa daje gwarancję stabilnego połączenia. Długą żywotność popularnych urządzeń combisystem marki GARDENA zapewnia 25 lat gwarancji.

Pomocne w usuwaniu śniegu:
GARDENA combisystem – łopata do śniegu KST 40
Idealna do łatwego usuwania śniegu. Jest lekka i stabilna. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Odporna na ścieranie, działanie mrozu do -40oC i sól drogową. Polecana do każdej powierzchni, szczególnie nierównej np. kostki brukowej.
GARDENA combisystem – łopata do śniegu Alu 50
Służy do łatwego usuwania śniegu. Bardzo lekka i stabilna. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Odporna na ścieranie, działanie mrozu do -40oC i sól drogową. Szczególnie polecana do gładkich powierzchni.
GARDENA combisystem – trzonek aluminiowy 130
Nadaje się do wszystkich narzędzi combisystem. Zakrzywiony uchwyt trzonka na jego końcu i osłona z tworzywa sztucznego zapobiegają wyślizgnięciu się narzędzia i ułatwiają trzymanie. Jest lekki i trwały dzięki wykonaniu z aluminium. Posiada śrubę mocującą
Źródło: GARDENA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności