„Maszyna Roku 2014” dla CASE IH

Ciągniki serii Quadtrac marki CASE IH otrzymały nagrodę i tytuł „Maszyna Roku 2014”.

Quadtrac 620 marki CASE IH uzyskał tytuł „Maszyna Roku 2014” w kategorii ciągników XXL. Na zakończenie trzeciego dnia tegorocznej edycji targów Agritechnica w Hanowerze wręczono prestiżowe wyróżnienie w branży rolniczej – tytuł „Maszyna Roku 2014”. Tym razem w obecności ponad 600 gości imprezy przyznano je marce CASE IH. Cenne trofeum, które stało się ważnym dowodem uznania dla osiągnięć CASE IH w branży, przyznano za innowacyjną koncepcję nowej serii ciągników Quadtrac marki CASE IH. 
W laudacji dla nowej, najmocniejszej serii ciągników na świecie redaktor Bernd Feuerborn podkreślił nie tylko moc maksymalną prawie 700 KM i moment obrotowy wynoszący nawet 3000 Nm, ale również zwrócił uwagę na najwyższy komfort jazdy. Ciągniki Quadtrac wyposażono w największą w branży kabinę zapewniającą niezrównaną widoczność we wszystkich kierunkach (tzw. surround vision). Kabina surveyor™ posiada ekskluzywny układ zawieszenia, który równoważy i pochłania jej ruchy do przodu, na boki lub postępowo-zwrotne po linii prostej, co zapewnia niespotykany komfort obsługi i sterowania. 
Nowe ciągniki Quadtrac szczególnie zachwyciły jury swoimi najwyższymi osiągami w zakresie właściwości jezdnych i ochrony gleby. Dzięki zastosowaniu czterech niezależnych gąsienic podwozie zapewnia bardziej równomierny obszar styku z glebą ponad 5,6 m kw. – czyli o ponad 25% większy niż powierzchnia styku z podłożem w przypadku porównywalnych ciągników tej klasy. Ta ogromna powierzchnia styku zwiększa przyczepność maszyny, a jednocześnie znacznie osłabia nacisk na glebę i prawie całkowicie eliminuje poślizg. 
Wszystkie ciągniki Quadtrac są napędzane nowymi silnikami Cursor 13 marki FPT Industrial. Ta 6-cylindrowa jednostka o pojemności 12,9 litra z dwiema chłodnicami międzystopniowymi umożliwia znaczną poprawę sprawności cieplnej silnika. Nowe ciągniki Quadtrac, których premiera odbyła się podczas tegorocznych targów Agritechnica, to jedna z pierwszych serii maszyn o dużej wydajności, która spełnia zaostrzone wymagania normy emisji Tier 4 Final/Stage IV wyposażona wyłącznie w układ SCR. 
Tytuł „Maszyna Roku 2014” przyznają redaktorzy techniczni z Deutscher Landwirtschaftsverlag (niemieckiego stowarzyszenia wydawców z branży rolniczej) we współpracy z innymi europejskimi czasopismami rolniczymi. Dziennikarze przyznający to wyróżnienie specjalnie wyszukują nowe, innowacyjne i wybitne rozwiązania w technice rolniczej. Uroczysta gala z tej okazji odbywa się co roku właśnie podczas targów Agritechnica. 
Więcej informacji uzyskać można na stronie http://caseihinsider.com/
Źródło: CASE IH 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności