fbpx
Strona głównaCenyListy zakładów importujących surowce spożywcze

Listy zakładów importujących surowce spożywcze

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią opublikował pierwszą z list zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego, które importują surowce spożywcze bądź produkty gotowe. Zawiera ona firmy importujące sery i masło według zestawienia Głównego Lekarza Weterynarii za okres od 01.01.2019 r. do 30.06.2019 r. Kolejne listy będą publikowane niebawem.

− W sytuacji istotnych nadwyżek surowców rolniczych w Polsce, sprowadzanie na rynek krajowy tysięcy ton mięsa (w tym zwierząt do uboju), sera, masła i innych wyrobów spożywczych, choć dopuszczalne w ramach obrotu wewnątrzwspólnotowego, jest dla polskiego rolnictwa szkodliwe. Utrudniony zbyt na surowce rolnicze pochodzące z polskich gospodarstw, oferowanie bardzo niskich cen i lekceważące traktowanie polskich rolników przez przetwórców, którzy w ostatnich latach skorzystali z ogromnego wsparcia publicznego na rozwój swoich zakładów. Wszystko to budzi uzasadniony niepokój – mówi minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Dlatego, jak podkreśla Biuro Prasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, minister rolnictwa jest zdeterminowany, by przekazywać polskim producentom rolnym informacje o wielkości i asortymencie surowców sprowadzanych z zagranicy przez firmy, z którymi często polscy rolnicy kooperują.


Źródło: MRiRW

Opracował: Krzesimir drozd

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.