Lamborghini Nitro z kolejną nagrodą

Do szeregu wyróżnień zdobytych przez markę Lamborghini Trattori dołącza nagroda Red Dot Product Design Award 2014, która została przyznana modelowi Lamborghini Nitro. To kolejny wyraz uznania jaki otrzymał model Lamborghini Nitro, któremu w listopadzie ubiegłego roku w trakcie targów Agritechnica w niemieckim Hanowerze, przyznano tytułu Golden Tractor for the Design 2014.

Red Dot Design Award, uznawana za jedną z najważniejszych nagród w zakresie designu na świecie, przyznawana jest od 1955 roku projektantom i producentom za najwyższą jakość tworzonych przez nich wyrobów.
Nagroda ta to potwierdzenie wartości reprezentowanych przez Lamborghini Nitro, jako idealnego połączenia innowacyjności oraz osiągów w rolnictwie. Modele te to ciągniki o średniej mocy, charakteryzujące się nowoczesną stylistyką stworzoną we współpracy z biurem projektowym Giugiaro Design, z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Elementy te nadają ciągnikom wyjątkowy i niepowtarzalny styl, stworzony z myślą  o tych użytkownikach, którzy poszukują czegoś innego, czegoś co podkreśli ich wyjątkowość nawet w trakcie wykonywania prac polowych.
Zdobycie nagrody Red Dot Product Design Award 2014 jest źródłem wielkiej satysfakcji dla naszego Koncernu – stwierdził Pan Lodovico Bussolati, Dyrektor Generalny SAME DEUTZ-FAHR. – A otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia drugi rok z rzędu, po sukcesie modelu DEUTZ-FAHR Agrotron 7250 TTV w 2013 roku, to wyraz najwyższego uznania dla naszych wysiłków dokonanych w ostatnich latach, w dziedzinie badań i rozwoju produktów w obszarze designu ciągników rolniczych.
SAME DEUTZ-FAHR