Kuhn z nowościami w Bednarach

Wystawa Agro Show w Bednarach zbliża się wielkimi krokami. A wraz z nią, nowości i premiery prezentowane przez firmy. Tym razem firma Kuhn zapowiada nowości, które przedstawi w Bednarach już we wrześniu.

Firma Kuhn uzupełniła w tym roku linię maszyn do ścielenia słomą i zadawania paszy Primor o nowy model: Primor 4260 M Cut Control. Maszyna ta będzie oczywiście zaprezentowana podczas Agro Show.
Primor 4260 M Cut Control jest wyposażony w zbiornik o pojemności 4,2 m³. Mieści on bele prostopadłościenne o długości do 2,70 m lub dwie bele okrągłe o średnicy 2,00 m. Szerokość zbiornika umożliwia mu ładowanie bel okrągłych o szerokości do 1,50 m. Duże koło dmuchawy umożliwia wyrzucanie słomy z prawej strony maszyny na odległość do 17 m – podobnie jak w tradycyjnych ścielarkach.

Primor 4260 M Cut Control może być wykorzystywane również do zadawania pasz długowłóknistych, takich jak siano czy sianokiszonka.
Dzięki systemowi Cut Control, w maszynie jest możliwość regulacji długości cięcia włókien w zależności od indywidualnych potrzeb, równomierne rozdrabnianie, również siana oraz dystrybucja słomy w trybie „bez cięcia”. Maszyna doskonale sprawdza się w ścieleniu kurników.
Na stoisku Kuhn będzie można obejrzeć również siewniki do uprawy uproszczonej Espro 3000 i Espro 6000 R.

Nowy, stworzony całkowicie od podstaw siewnik Espro został opracowany z myślą o wysokiej wydajności pracy. Siewnik o szerokości 6 m może pracować z prędkością 13 km/h nawet z ciągnikiem o mocy zaledwie 200 KM.
W przedniej części siewnika Espro znajdują się dwa rzędy talerzy uprawowych, które podcinają ściernisko i mieszają resztki pożniwne z wierzchnią warstwą gleby. Siewniki zostały wyposażone w wał oponowy pośrodku maszyny, w którym każde koło dogniata glebę idealnie w 2 rzędach wysiewu. Opony kół dogniatających opracowano i wyprodukowano specjalnie dla firmy Kuhn. Kwadratowy profil zapewnia równomierną konsolidację gleby na całej szerokości opony. Ostry i głęboki bieżnik dodatkowo kruszy bryły gleby, zapewniając optymalne rozdrobnienie warstwy siewnej.

Siewniki Espro zostały wyposażone w zupełnie nową sekcję wysiewającą Crossflex, która ma a zadanie dbać o stałą głębokość siewu niezależnie od warunków glebowych i prędkości roboczej. Espro są kompatybilne z systemem Isobus.
Dodatkowo, w Bednarach zaprezentowane zostaną inne siewniki, systemowe: TT 3500 – TT 6500.

Zaczepiane siewniki systemowe TT 3500 i TT 6500 ze zbiornikami o dużej pojemności, zostały zaprojektowane do transportowania i wysiewu nasion lub nawozu. Bardzo duża pojemność zbiornika 3500 l i 6500 l pozwala znacznie ograniczyć załadunki, dzięki czemu zyskujemy czas tak ważny w gorącym okresie zasiewów.

TT 3500 jest wyposażony w elektrycznie napędzany aparat wysiewający, przystosowany do współpracy z siewnikami o szerokości do 6 m. Z kolei TT 6500 jest przeznaczony do wyjątkowo intensywnej pracy. Dwa aparaty wysiewające pozwalają na współpracę z siewnikami do 9 m szerokości roboczej.

Obie maszyny są wyposażone w technologię komunikacji ISOBUS.
Renata Struzik, źródło: Kuhn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności