KUHN PF: nowy opryskiwacz zawieszany z przodu ciągnika

Firma KUHN uzupełnienia ofertę o nowy opryskiwacz zawieszany z przodu ciągnika. KUHN PF jest klasyfikowany w sposób uzasadniony jako opryskiwacz, ponieważ może pracować całkowicie niezależnie lub jako dodatkowy zbiornik dla opryskiwacza ALTIS 2002 (pojemność 2000 l).

PF posiada polietylenowy zbiornik na ciecz roboczą o pojemności 1000 lub 1500 l. Jest również wyposażony w zbiornik na wodę do płukania o pojemności 190 l, rozwadniacz środków chemicznych oraz panel obsługi zaworów.
Staranna i przemyślana konstrukcja maszyny uwzględnia schodki, nowoczesne oświetlenie LED oraz dwa schowki.
W zależności od preferencji użytkownika, istnieje możliwość wyposażenia maszyny w pompę z napędem elektrycznym lub hydraulicznym.
Zastosowanie demontowanych kół umożliwia szybkie odczepienie od ciągnika i ręczne przemieszczanie do miejsca magazynowania.
Przedni opryskiwacz KUHN PF cechuje się uniwersalnością i zapewnia użytkownikowi 3 możliwości zastosowania:
  • Agregowanie z opryskiwaczem ALTIS 2002: pozwala uzyskać kombinację o pojemności roboczej do 3500 l.
  • Niezależne wykorzystanie zbiorników: w obu zbiornikach może znajdować się inny produkt, dzięki czemu użytkownik może wykonywać dwa różne zabiegi bez konieczności powrotu do gospodarstwa celem napełnienia opryskiwacza.
  • Agregowanie z innymi maszynami:  dzięki wyposażeniu pozwalającemu wykorzystanie PF jako niezależny opryskiwacz, maszyna może współpracować z innymi maszynami rolniczymi, np. siewnikami, zapewniając optymalizację czasu pracy i wykorzystania ciągnika.
Zawieszany z przodu ciągnika opryskiwacz PF jest skierowany do większych gospodarstw rolnych, gdzie w kombinacji z zawieszanym opryskiwaczem polowym ALTIS 2002 stanowi tańszą i bardzo praktyczną alternatywę dla opryskiwacza zaczepianego lub samojezdnego.
 
Maszyna będzie dostępna w Polsce od lutego 2014 r.

(Źródło: KUHN)