fbpx
Strona głównaWiadomościKolejne pola pszenicy zniszczone w obwodzie zaporoskim przez rosyjskie ostrzały

Kolejne pola pszenicy zniszczone w obwodzie zaporoskim przez rosyjskie ostrzały

W obwodzie zaporoskim funkcjonariusze organów ścigania udokumentowali zniszczenia infrastruktury lokalnej firmy i plantacji pszenicy spowodowane ostrzałem wroga.

Odpowiednie oświadczenie zostało złożone przez Narodową Policję Ukrainy w obwodzie zaporoskim, donosi korespondent Ukrinform. Według policji,  wojska rosyjskie od dwóch dni z rzędu atakują obwód zaporoski.

5 sierpnia 2022 r. rosyjskie wojsko wystrzeliło kilka pocisków na miasto Zaporoże. Jeden z nich trafił na obiekty infrastruktury. Uszkodzony został teren prywatnej spółki akcyjnej, specjalizującej się w obsłudze technicznej górnictwa i operacji podziemnych. Rosyjskie pociski uderzyły w hale produkcyjne i system rurociągów.

Ponadto wojska rosyjskie nadal niszczą pola uprawne w rejonie Wasylówki. Policja udokumentowała ostrzał kilku pól w Stepnohirscze. Spłonęło ponad 70 hektarów plantacji pszenicy ozimej.

Niektóre domy mieszkalne i przyległe tereny również znalazły się pod ostrzałem nieprzyjaciela w rejonie Połohy. Rosyjskie pociski pozostawiły głębokie kratery na działkach. Odłamki rakiet spowodowały również uszkodzenia domów jednorodzinnych i budynków mieszkalnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.