fbpx
Strona głównaWiadomościKolejne ognisko ASF u świń na Lubelszczyźnie

Kolejne ognisko ASF u świń na Lubelszczyźnie

Po raz kolejny o swojej obecności w naszym kraju przypomniał afrykański pomór świń (ASF). Kolejny, bo już ósmy w tym roku przypadek tej groźnej dla świń choroby wykryto w gospodarstwie położonym w miejscowości Gorajec-Zastawie, w gminie Radecznica, w powiecie zamojskim, w województwie lubelskim.

Jak ustaliliśmy w gospodarstwie tym utrzymywano 1897 świń (444 prosiąt, 507 warchlaków, 737 tuczników, 202 lochy oraz 7 knurów).

Inspekcja Weterynaryjna wdrożyła wszystkie procedury likwidacji ogniska choroby, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń.

Oznacza to dla rolnika bardzo duże straty, ponieważ wszystkie świnie przebywające w tej zagrodzie poddane zostaną utylizacji.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.