JOSKIN proponuje – przyczepy Drakkar

Gama przyczep Drakkar cieszy się dużym powodzeniem, głównie dzięki wyposażeniu ich w skrzynie ładunkowe o wysokości 150 cm.

Niższe modele opracowano, aby obniżyć wysokość załadunku (ziemniaków, buraków, warzyw, obornika, itp.). Wiąże się to jednak ze zmniejszeniem pojemności skrzyni. Aby jednak zachować wielozadaniowość przyczep Drakkar, JOSKIN proponuje nowe nadstawki hydrauliczne o wysokości 80 cm na 4 stronach.

Przy załadunku materiału o niewielkiej gęstości (np. zielonki), nadstawki pozwolą uzyskać większą pojemność skrzyni, dzięki czemu maszyna będzie bardziej uniwersalna. Po ich opuszczeniu załadunek ładowaczem będzie łatwiejszy, a na przykład, ziemniaki będą spadać z mniejszej wysokości.

Należy przypomnieć, że DRAKKAR JOSKIN jest przyczepą wielozadaniową o niewielkiej masie własnej, służącą do przewozu wielu różnych ładunków (zielonka, ziarno, wytłoki, buraki, ziemniaki, obornik, itd.) o dużej pojemności (23 – 58 m³).

Materiał, z jakiego wykonano burty skrzyni (poliester wzmocniony włóknem szklanym i zabezpieczony przeciw promieniom UV) zmniejsza masę maszyny, co w połączeniu ze stożkowym kształtem skrzyni, ułatwia jej opróżnianie podczas wyładunku.

Cechą szczególną przyczepy Drakkar jest bardzo wytrzymała taśma przenośnika zamontowanego w podłodze maszyny, która zwija się i rozwija z tyłu pojazdu. Towarzyszy temu ruch ścianki przedniej, co zapewnia całkowity wyładunek bez ugniatania przewożonego materiału.

Źródło: JOSKIN