fbpx
Strona głównaFirmy i produktyInFolen zamiast III dawki azotu – propozycja Timac Agro Polska

InFolen zamiast III dawki azotu – propozycja Timac Agro Polska

Timac Agro Polska wprowadza na polski rynek nowy biostymulujący płynny nawóz azotowy – inFolen. Umożliwia on zastąpienie III dawki
azotu w zbożach. W przypadku gospodarstw, gdzie występuje uprawa kukurydzy, rolnicy mogą nawozem inFolen zastąpić uzupełniającą dawkę azotu, który jest aplikowany pogłównie.

Timac Agro wyjaśnia, że idea takiego rozwiązania wzięła się wprost z potrzeb rolników, którzy często zwracali uwagę na problemy związane z aplikacją III dawki azotu w zbożach lub dawki uzupełniającej w kukurydzy.

Sytuacje takie jak okresowe niedobory wody w maju-czerwcu, wysokie temperatury czy ograniczenie aktywności fizjologicznej roślin z powodu stresów środowiskowych mocno ograniczają efektywność nawożenia azotowego w tym okresie. A niestety coraz częściej z takimi właśnie problemami muszą zmierzyć się rolnicy w dobie zmian klimatycznych, o których niestety w ciągu ostatnich lat mogli się również przekonać nasi rodzimi producenci rolni.

InFolen sprawdza się w takich warunkach, ale również bardzo dobrze wykorzystuje optymalne warunki rozwoju roślin do budowania wartościowego plonu. Przyspiesza wchłanianie azotu poprawiając wydajność, stymuluje przemiany i przemieszczanie azotu.  poprawa wydajność i jakość plonu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.